Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mást is frusztrál, hogy...

Mást is frusztrál, hogy óvatosságra inti a családja?

Figyelt kérdés
Minden telefonbeszélgetés alkalmával felhívják a figyelmemet arra, hogy babát várok és legyek óvatos. Azt már nem mondják, hogy mivel legyek óvatos vagy mit várnak tőlem és ez kezd egyre kiakasztóbb lenni, mert nem csinálok konkrétan semmi újat, csak élem az életem, ahogy eddig is.
2023. okt. 4. 13:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Ne foglalkozzál velük, vagy szépen mond neki meg, a véleményt. első baba? hány hetes vagy kérdező? A családtagok és rokonok ilyenek, hogy mindegyik terhességnél, próbálnak meg mondani mindent.
2023. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem is idegesít, hogy mindenki azt mondogatja vigyázzak magamra...

Mintha nem terhesen nem vigyáztam volna. Aki nem terhes az sem akar magának direkt bokaficamot vagy nem tudom mire gondolnak ilyenkor...

(Valószínűleg amúgy semmire, csak ezt "szokás" mondogatni és mindogatják.)


Nehéz, de el kell engedni a fülünk mellett.

2023. okt. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is mondogatjak, de máskor is, nem terhesen is, pl ha utazunk valahova (általában hetente), akkor is vigyázzatok az úton ( ezt nekem mondja anyukám, de mindig a férjem vezet, szóval én nem tudom, hogy tudnék jobban vigyázni).


Ez szerintem ösztönbol jön szülőktől, hozzaszoktak az évek során, hogy ovnak-vedenek, és felnőttként nyilván már nincs rahatasuk, éled az életed... Akkor legalább ezzel az intelemmel úgy érzik, hogy hozzatettek valamit a biztonsagodhoz. De egyetértek, hogy idegesítő, az ő szempontjukbol viszont egy bizonyos fokig érthető.

2023. okt. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesített, mikor mentem haza a boltból, a szembejövő ismerős meg rögtön mindta, hogy egy terhes anyuka ne cipekedjen... Nyilván annyit vásároltam, amennyit akkor elbírtam, direkt többször vettem kevesebbet, szóval még több alkalma volt beszólni.
2023. okt. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezen fennakadni, csak egy szokas, hogy ezt mondjak.

Azt csak nem mondhatja, hogy " kapd be ", valamit meg mondani akar.


Egyebkent az angol nyelvben olyan altalanos a " take care " , hogy mindenki mondja mindenkinek mikor elkoszon.

2023. okt. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vannak olyan közeli családtagok.

A másik kedvencem meg az volt, mikor elmondtam nő ismerősöknek vagy rokonoknak, hogy nem járok dolgozni, mert hematóma miatt feküdnöm kell. Hirtelen mind szupernő lett, akiknek “szintén terhesség alatt pihenni kellett volna, de mindent egyedül kellett intézniük”, tehát két vödör vizet hordtak egyszerre, felújítás volt náluk, úgyhogy egy percet sem pihentek, egyedül vágták fel a fát, stb. Persze más rokontól hallottam, hogy nem úgy volt, nagyon kímélte magát.

Ja meg az se jobb aki a negatív élményeit ossza meg. Konkrétan valaki azt mondta nekem, hogy a gyerekem biztos betegen fog születni, mert ő is pecsételt, és a gyerek betegen született!🙄

32 hkm

2023. okt. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Éreztetik a törődésüket. Ennyi.

Légy óvatos, vigyázz magadra, de tényleg! :D

2023. okt. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem zavar, amíg olyan mondja, aki közel áll hozzám. Úgy vagyok vele, hogy messze van, máshogy nem tud gondoskodni a jóllétemről, csak ha jó tanácsokat ad, még ha ilyen is.


Az viszont zavar, amikor nagyon távoli ismerősök jönnek ezzel, vagy a mit csinálj mit ne dologgal, mikor azt se tudják, mi van velem, hol dolgozom.


Pl. az ugye már nem iszol kávét? - soha életemben nem kávéztam, mert nem ízlik.

Vagy nehéz lemondani a bulikról, mi? - 30 éves vagyok, sose voltam partiarc...


Ezek csak fontosnak akarják érezni magukat valamiben, amihez nincs közük.

2023. okt. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a családban a "vigyázz magadra" és a "vigyázzatok az úton" csak egy szófordulat. 🤷‍♀️
2023. okt. 4. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%

Engem pl nagyon idegesít, ha mondogatják. Nyilván igyekszik az ember vigyázni magára..

de ez a “jaj te ne emeld”, “majd én hozom”, “segitek”, “te ülj le”, “vigyázz magatokra” stb stb..

Nem tudom mit gondolnak néha, amikor egyedül vagyok ki csinálja meg helyettem?! 🤦🏻‍♀️ engem frusztrál az ilyen, mindig felhîvják a figyelmem az állapotomra. Holott teljes mértékben tisztában vagyok vele, a nap 24 órájában.

Tudom nem rosszindulat, és segítőszándék vezérli az ilyesmit de baromi idegesítő tud lenni.

2023. okt. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!