Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket szabad enni a terhesség...

Miket szabad enni a terhesség alatt? Mennyi a javasolt folyadék bevitel a szervezetbe?

Figyelt kérdés
2009. jan. 2. 13:41
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Azt egyél a terhesség alatt amit megkívánsz. Semmi sem tilos!!! És ne foglalkozz az alakoddal, annyit egyél amennyi jólesik. Minél több folyadékot iszol annál jobb,de minimum 2 litert. Boldog babavárást. Egy 3 hós kisfiú anyukája
2009. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ.Mert olvasgattam róla és azt írja hogy ne egyek virslit se meg kávét se igyak mert vetélés következhet be.Ebből szerinted mi az igaz?

Még csak az 5 hétben vagyok.

2009. jan. 2. 14:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez kicsit erős ilyen formában. Figyelj rá, hogy ne legyen magas a vérnyomásod, ha az akkor ne igyál még kávét is rá, de mondjuk én napi egy kávét simán iszom. (Nekem inkább alacsony a vérnyomásom.) Azt egyél amit kívánsz alapvetően. Mondjuk ne tatárbeafsteak-et vörösborral, ha egy mód van rá.
2009. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Pontosítok: nyers húst úgy tudom nem ehetünk, virslit egyél bátran.


34. hetes

2009. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat.Néhány ilyen oldal azért túloz egy kicsit.

Mennyi idős terhes vagy, vagytok?

Én 5 hetes kb , mert Még nem voltam dokinál mert annyira jó ez a várpalotai kórház hogy majd csak 5-én lehet időpontot kérni:-))

2009. jan. 2. 16:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia! Azt lehet enni, amit megkívánsz!

Viszont ha magas a vérnyomásod, kerüld a koffeint. Ha magas(abb) lesz a cukrod, diétára foghat a dokid, de akkor majd megbeszélitek, hogy mit lehet, mit nem.

Kerüld a nyers husit (a füstölt kolbászt ne ezért kerüld, hanem mert ha nagyon meg van füstölve, nagyon fűszeres, nem fog jól esni). A sütőtök, máj és az egyéb olyan ételek, melyben magas az A vitamin mértékkel (nem a mérték a vödör!) lehet, sőt bizonyos mennyiséget muszáj fogyasztani.

A folyadékról: minimum 3 liter, lehetőleg cukor és szénsavmentes víz/üdítő. Én terhesen kerültem az édesítőszeres dolgokat, leginkább azért mert a túlzott édesítőszer hasmenést okozhat, ami a terhesség vége felé beindíthatja a szülést.

Boldog babavárást!

2009. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nyers hust nyers tojast nem szabad

májat mértékkel, és olyan sajtokat, amik penészesek, azokat is mértékkel

alkoholbol a vorosbor "engedélyezett"

kavebol egy naponta, teabol annyi, amennyi megfelel egy kavenyi koffeinnek (en rooibost iszok, abban egyaltalan nincs koffein, vagy szaritott gyumolcsokbol keszult teakat)


a mennyi folyadek. en minnel tobbet, napi 3-4et probalom beloni, igy is ki vagyok szaradva, az egyik ismeros viszont nagyon vizesedik, neki max 2 liter a felso hatar, szóval valtozo, ha nem mondja a doki, hogy ne igyal, akkor minel tobb a jó!

2009. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mitől van a sűrű fejfájás???
2009. jan. 2. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!