Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb télen, vagy...

Melyik a jobb télen, vagy nyáron nagy pocakosnak lenni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 9. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Tapasztalatom nincs, mert én pont tavasszal voltam nagy pocakos (májusban szültem), nekem ez így tökéletes volt.


De biztos mindkettőnek van előnye és hátránya.

Nyáron nehéz lehet elviselni a fülledt meleget: folyamatos izzadás, lábdagadás, mosakodás, átöltözés stb. Ugyanakkor lehetsz lenge ruhában, papucsban, ami legalább kényelmes, és egyszerű felvenni, belebújni. A nyarat nem igazán lehet úgy élvezni, mert strandon fürödni nem ajánlott ilyenkor. Vagy kerti party... jól összecsípnek a szúnyogok, mintha nem lenne már elég bajod.

Télen meg a sok réteget magadra venni...hajolni ( ami ilyenkor már nehéz), hogy harisnyát, vastag zoknit, csizmát húzzál.

Nem is tudom melyiket választanám... talán inkább a tél.

2023. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Meg fogsz lepődni: mindkettőnek van előnye is meg hátránya is.

Mint általában mindennek az életben. :-)))

2023. okt. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Én télen voltam pocakos. Előnye volt hogy nem kellett kismama ruha, mert leggingsbe és kötött hosszú pulcsikba jártam végig. Szülni is úgy mentem. Viszont nem ért össze 1 kabát se normálisan :D És vigyázni kellett a fagyos járdán vagy ha ónos eső esett hogy el ne essek. Viszont egyrészt jó is volt a hideg, mert nem dagadt a lábam, nem vizesedtem.
2023. okt. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
89%
Télen jobb, én június elején szültem, ez a legjobb szerintem.
2023. okt. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%
Tavasszal, mert akkor nyáron születik meg. Ezáltal nem kell neki eszetlenül fűteni hogy jól érezze magát, hanem még a légkondit kell kevésbé járatni, tehát nem hogy sokba kerülne, még spórolsz is, amit a babára tudsz költeni. A jelenlegi rezsiárak mellett nem mindegy.
2023. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Tök mindegy. Télen és nyáron is voltam előrehaladott terhes.
2023. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőt tapasztaltam.

A meleg,a lábdagadás és a napi 3 zuhany ellenére is a nyarat választanám.

Nekem az öltözködés,főleg a cipő/csizma felhúzása katasztrófa volt,utáltam.

Nyáron felkaptam egy egybeszoknyát papuccsal és mentem.

2023. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettőben volt szerencsém. Van február végi és augusztus végi gyerekem.

A nyár volt a jobb annak ellenére, hogy brutál vizesedtem, 22 kilóból 20 lement a szüléssel. Több hetes hőségriadó volt 40+ fokkal, klíma nélküli lakásban vészeltem át.

2023. okt. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igen, nyáron még a kevés ruha előnye az is, ha mész vizsgálatokra, nem kell annyit vetkőzni.
2023. okt. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem februári és októberi gyerekeim vannak. A februári babámmal sokkal jobban éreztem magam, igaz a rosszullét tönkretette a nyarat amúgyis, de utána sokkal könnyebb volt. Én amúgy sem vagyok fázós típus, nem vittem túlzásba a réteges öltözködést, nekem a téli hónapok a legjobbak. Az októberi babámmal brutál rossz volt a nyár, alig kaptam levegőt, fulladoztam a forróságtól, csak a klíma alatt fekve tudtam elviselni, teljesen bezárkóztam a házba. Akkor a szeptember is olyan meleg volt, mint az idei, majd megdöglöttem.
2023. okt. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!