Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csúszik be annyi családb...

Miért csúszik be annyi családban a 3. baba?

Figyelt kérdés

Persze, mielőtt hülyének néznétek, NEM ez az általános eset, mert ugyanúgy becsúszhat az első, második, negyedik, ötödik, sokadik baba.

De például vannak olyan család ismerőseim, akik mondták, hogy a 3. gyereket valójában nem tervezték, csak egyszerűen annyira túlmentek a határaikon, és nem szerettek volna védekezni.


2023. okt. 14. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

mert felelőtlenek. mert nem baj nekik, ha jön még egy baba. ha baj lenne, védekeznének vagy abortuszra jelentkeznének.

az ismerősi körömben már a 4. eset, amikor a 2. baba gyorsan jön, nem tervezetten... nem értem, elképelni nem tudom a helyzetet, hogy én ezt így bevállaljam. ha nem akarok gyereket, védekezünk. ha nem baj hogy jön, akkor nem hangoztatom, hogy nem terveztük de jön.. csak jön és kész...

2023. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 babyboom567 ***** válasza:
100%
Rokonunknál a 4. baba csúszott be.Azért tartották meg, hogy hátha lány lesz.Fiú lett.
2023. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A szomszédunkban a negyedik is lány lett. Abbahagyták...
2023. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg ismerősöm ez az eset.

2t akartak, de 3 lett.


Vagy pl anyám.... 2t akartak, 3.becsúszott. aztán a negyedik, majd az 5.is. (nem roma, nem vallásos, tanult, diplomás, anyagi helyzetet tekintve átlagon felüli).



En nem birom épp ésszel felfogni az ilyent.


Én 2 gyereket akartam, kettő van.

Védekezünk, mert nem szeretnénk 3.babát.

Ha becsúszna, elvetetném.

2023. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%
Az is lehet, az egyik a szíve mélyén szeretne, csak nem kommunikálnak őszintén, aztán ilyen felemás megoldások lesznek a védekezésben. Mintha azt akarnák, hogy más (Isten, sors, csoda...) legyen felelős helyettük, ha már ők nem tudnak dönteni. (Pl. szeretne még babázni, mert akkor újra otthon maradhat vagy fiatalabbak érezné magát vagy most jobban csinálná már, de mégis fél tőle, mert már az előzőt se bírta mindig vagy egészségügyi, anyagi problémái vannak... De mégis reménykedik, hogy élesben majd kárpótolva lesz érzelmileg vagy a szerencse megsegíti.) De ezt ha nem tudják bevallani maguknak vagy "csak" egymásnak se, akkor egy kívülállónak pláne nem.
2023. okt. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Ismerősök 5 fiú után már nem próbálkoztak többet... 😅
2023. okt. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Anyáméknál úgy csúszott be a húgom, hogy anyám épp szünetet tartott a fogamzásgátlóban, és nem védekeztek normálisan...

A sógornőméknél is becsúszott, gondolom hasonló okokból. Egy jó barátom szüleinél úgyszintén. Meg anyámék szomszédjában lakó családnál is. Hirtelen ez a 4 eset ugrik be.

Ezt ők mesélték nekem (kéretlenül), félreértés ne essék. Anyámék szomszédjában a nagymama mondta nekem, mikor babalátogatóba mentem, hogy a lányáéknál becsúszott a harmadik, ugye nálunk is így volt a húgommal? Mondtam, szerintem nem. Aztán otthon elmondtam, anyám meg felvilágosított, hogy de. 😄

2023. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Én is becsúszott 3. vagyok - fogalmam sincs, hogy védekezés mellett, vagy anélkül, felelőtlenség eredménye. Ráadásul anyukám, amíg nem tudta, hogy terhes, erős antibiotikumot is szedett, 2 orvos is az abortuszt ajánlotta neki, mert több mint valószínű, hogy súlyos defektusokkal jövök világra. Egy orvos mondta, hogy semmi bajt nem okozott a gyógyszer. Hát neki lett igaza.
2023. okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#6

Hú de bírom az ilyen embereket, akik csak azért vállalnak újabb gyereket, hogy ugyan lesz-e egy lányuk vagy egy fiuk..🤦

Már nem azért, de fel is kell azt nevelni.

2023. okt. 14. 16:43
 10/19 anonim ***** válasza:
Most hány kommentelő írta, hogy nem tudták felnevelni, akikről írtak?
2023. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!