Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14hetes terhes vagyok.20héten...

14hetes terhes vagyok.20héten kell mennem a szegedi kòrházba magzati szívultrahangra csalâdban előfordulò rendellenesség miatt. Ez ingyenes vizsgálat? Párom bejöhet velem? Első baba és nem tudom mire számítsak.

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 09:00
 1/10 A kérdező kommentje:
12hetin nem jöhetett be és képet se kaptam ami kicsit megviselte :/ bocsi az kimaradt hogy Bajàròl
2016. ápr. 18. 09:03
 2/10 anonim ***** válasza:
A húsz hetes genetikai UH-t mindenkinkek megcsinálják, nem csak neked és természetesen ingyenes. A Klinikán nem mehet be veled a párod. Nekünk ez volt az egyetlen, amin nem lehettem jelen (a magánrendelésekre beengednek). Ha nincs saját orvosod, akkor előfordulhat, hogy tényleg nem engedik be.
2016. ápr. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Januárban szültem Szegeden a Klinikán. Ott minden vizsgálat ingyenes és a párom is mindig bejöhetett az UH-kra, fel sem merült, hogy nem. Mindig megkérdeztük, hogy bejöhet-e, mindig azt mondták, hogy természetesen.


Szívultrahangot valószínűleg Sikovanyecz doktor csinálja majd, nagyon aranyos és kiváló ultrahangos. :)

2016. ápr. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Erdekes, hogy egyik helyen bemehet, a masik helyen meg nem... Miert van ez? Nincs szorolap a vizsgalatrol, nincs kiirva a varoteremben, hogy mi a szabaly? Hivd fel a korhazat s kerdezd meg. Vagy mindenkire mas ervenyes? Ha utobbi van ervenyben, akkor mosolygosan illedelmesen meg kell kerdezni. Ha meg nem, akkor azt hogy, csak a mellso labamat? aztan a hatsot, es igy tovabb ;)
2016. ápr. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az EÜ törvény szerint minden vizsgálatra jogosult EGY kísérő bemenni a pácienssel. Ahol nem engedték meg, ott bizony nem jártak el szabályosan.

Ha kekeckednek, akkor hivatkozzatok az eü törvényre.

2016. ápr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Dr Katona Màrtàhoz kell mennem Bajàròl ezért nem tudtam hogy ingyenes e a vizsgàlat..Mindenképp elmegyek egy sima magàn uhra is oda azért csak beengedik velem hogy legalàbb egy képet kapjunk ha màr a kòrhàzba hiàba kértem :/ :)
2016. ápr. 18. 09:45
 7/10 A kérdező kommentje:
Elsõ komizò köszi a vàlaszt de nem a sima kötelezõ uhròl kérdeztem hanem a magzati szív uh amit bajàn nem csinàlnak ezért kell odautaznom :)
2016. ápr. 18. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:

5. mondja jól. Egy kísérőt kötelező beengedni a vizsgálatokra.

Kép viszont nem "jár". A vizsgálatok célja az, hogy tudják: egészséges-e a gyerek. Eredetileg azért van, hogy ha gond van akkor tudjanak képet készíteni az orvosok az anyagodba. Ha valahol adnak annak örülni kell, mert sehol nincs előírva, hogy ez alapból járna.

2016. ápr. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazàbòl nem is zavar annyira a kép csak szerettem volna ha pàrom legalàbb így làthatta volna a lényeg hogy mindent rendben talàltak :) De inkàbb arra lettem volna kivàncsi hogy mivel bajàròl kell utaznom szegedre akkor kell e fizetnem a vizsgàlat miatt hogy tudjam mire szàmítsak de köszönöm a vàlaszokat :)
2016. ápr. 18. 12:25
 10/10 anonim ***** válasza:

Általános elv, hogy egyetemi klinikákon, állami kórházakban ingyenes minden, ami kötelező vizsgálat vagy amire azért utalnak be, mert orvosi indoka van.


A kombinált tesztekért azért kell fizetni, mert nem kötelező (plusz kiadták a vérvizsgálatokat külső cégnek).

2016. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!