Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miben nyilvánul meg ,ha...

Miben nyilvánul meg ,ha elkezdek vizesedni és hányadik héttől normális?

Figyelt kérdés
Bevallom kicsit be vagyok tojva. 24 hetes kismama vagyok és rettentően félek a toxémiàtól és tudom, hogy a vizesedés az egyik jele. Bár nem érzem, hogy vizesednék, és a vérnyomásom is normális, a veziletemben sincs fehérje, viszont a hasam óriási és a baba is nagyon durván erőseket mozog. Nem tudom ez mennyire normális. Eddig (két héttel ezelőtti mérés szerint) 3.5kg plusz van rajtam, de szerintem ez most már több, mert a hasamat is olyan nehéz "cipelni". Első terhességem és elég parás vagyok sajnos.

2023. okt. 21. 20:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A vizesedés azt jelenti, hogy a szervezeted visszatartja a vizet, tipikusan először a boka, aztán a többi testrész is, csukló, arc stb. egyre jobban megduzzad, puha, benyomod egy ujjal és ott marad a kis mélyedés egy ideig. Vérnyomás emelkedik, vizeltben megjelenik a fehérje. Gyakran kíséri túlzott súlygyarapodás, a tiéd teljesen rendben van. Az enyhe vizesedés, lábduzzanat nagyon gyakori, de inkább a 3. trimeszter vége felé, ez alkati, genetikai kérdés is, önmagában nem jelent toxémiát. A vérnyomás és a fehérje a fő indikátor, ezt a védőnő figyeli, de a vérnyomást te is mérheted otthon. A hasméretnek és a baba mozgásának nincs köze hozzá.
2023. okt. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm első! Hát a vérnyomásom tök oké és hála istennek fehérje sem volt lekopogom eddig a vizeletben egyszer sem. Csak ma pl nagyon sokat sétáltam és mintha kicsit a lábfejem ami amúgy tök eres meg inas alap esetben, meg lett volna dagadva, nagyon minimálisan, de mondjuk nagyon melege is volt a labamnak, lehet azért láttam kevésbé kidudorodni az ereket rajta.
2023. okt. 21. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem szoros a zokni, cipőd? Nem kell félni, mert ez nem toxikémia, hanem normális terhesség. Gyaloglás és meg erőltetés okozza, a duzzadt lábakat. Has és a baba mérete, nem függ össze
2023. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hármas. Lehet picit szorított és a gyaloglás is sok volt ma, plusz melegem is volt.
2023. okt. 21. 22:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Meg olvastam, hogy a hirtelen testsúly növekedés is utalhat toxémiàra. Ez sincs hála istennek. Szóval ha mondjuk enyhén a lábfejem ha melegem van picit bedagad, az alapjában nem jelent bajt?
2023. okt. 22. 11:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem jelent bajt önmagában. :) Próbálj meg kicsit bővebb, puhább felsőrészű cipőket hordani most már, néha nekem is nyomja már a normál cipőm a lábfejemet ha egész nap talpon vagyok, pedig még csak a 14. hétben vagyok. :)
2023. okt. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂!
2023. okt. 22. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
#3. Badboy, az nem 'toxikémia' 🤣 hanem toxémia...
2023. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!