Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen előjelek voltak nálatok...

Milyen előjelek voltak nálatok koraszülésnék (akár nyitott méhszáj, rövidülő méhnyak, görcsök, stb.)? Alább a problémám:

Figyelt kérdés
29 hetes vagyok, eddig teljesen probléma és fájdalommentes volt a terhességem. Nagyon stresszes időszakban vagyok, apukámról most derült ki, hogy az egész szervezetében vannak áttétek, végstádiumos, kezelésekre hordom mert magától nehezen megy, mellette még dolgozom, illetve lakásfelújításban segítek a férjemnek. Eddig jól is bírtam, tegnap viszont a festés közben iszonyúan begörcsölt a derekam (nálam a menstruáció is mindig így kezdődött), majd nem múlt el. Mivel nem voltak még fájásaim és az első terhességem, így nem is igazán tudom mik azok a tipikus jelek. Mindenesetre bementünk a kórházi ügyletre, ahol 45percre CTG-re kötöttek, ami nem jelzett fájásokat, majd a doktor is megvizsgált, teljesen zárt vagyok, normális hosszúságú méhnyakkal, átlagos magzatvízzel, fejvégú, aktív babával. Mégis felajánlotta az orvos, hogy osztályra vesznek, viszont akkor megkapom a teljes koraszülési protokollt, tüdőérlelővel együtt. Ilyen vizsgálati eredmények után nem mertem ezt elfogadni (mert mi van ha közben normálisan jön.+ és most beadnak szteroidot...) , úgyhogy saját felelősségre hazajöttem. Ma reggelre már jobban vagyok, szedem a magnéziumot is. Hasam nem görcsölt egyáltalán és szerintem csak túlhajtottam magam...Bocsánat, hogy hosszú lett, de azért eléggé aggódom, hogy hogyan fogom felismerni, ha gond van, emiatt is szeretném kérdezni, hogy nálatok milyen jelek voltak arra, hogy kora babátok lesz?
2023. okt. 26. 08:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Feleségemnèl nőgyógyász előre közölte,hogy koraszülött lesz.

Nem is tèvedett.

Bevittem közvetlenül szülés előtt egy nappal,hogy nyâk jött valószínűleg szülés lesz.

Azt mondták nem az ,hazaküldtek de az volt és utána jött a szülés.

Császár lett, farfekvèses is volt.

Ja és a feleségemnek nagyon sok volt a kontrakció egész terhesség alatt

2023. okt. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért annak valami oka van általában,nyilván lehet enélkül is. Például nálunk annak idején anya 29 hétre szülte tesóm,de valami volt a méhlepénnyel. Tudok olyat,akinél levált azért kellett. Kollégámnak a lányánál elfolyt teljesen a magzatvíz 28 héten. Nekem a lányom 35+2-re jött,de nekem hellp szi. lett,emiatt csak. Egy barátnőmnek 34+5-re,teljesen magától,nem volt előjele,elindult a szülés. Teljesen egészséges,oxigén se kellett,semmi. Nagyon sokféle oka lehet, ezen ne is agyalj szerintem. Engem a 30. hét nagyon megnyugtatott,hogy ha előbb jönne is nagyon jó esélyei vannak. Viszont olyat is ismerek,aki végig keményedett,jóslói voltak szinte folyamat,kinyílt méhszáj,még is túlhordta. Nyugi :)
2023. okt. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget fajt a hasam, gorcsolt, kemenyedett, de megse lett belole koraszules az elso alkalommal, kihuztam vegig.

A masodiknal szerencsere nem annyira veszesen koran, mert 35 hetes voltam, de a semmibol elfolyt a magzatviz es aznap megszuletett a kislanyom. Nem volt jele, nem tudni azota se, hogy mi tortent, nem derult ki, egyszeruen csak igy alakult. Szoval nem mindig vannak jelek.


Szerintem a tested csak jelzett, hogy most egy kicsit lassits le. Talan festeni mar nem kene es ha esetleg az orvos tobb pihenesre intett, akkor en a munkatol is elkoszonnek a helyedben.

2023. okt. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi előjele nem volt. A szülés előtt kb 1 héttel voltunk babamozin, előtte pár nappal pedig a nőgyógyásznál. Mindent rendben talált. Majd egyik reggel picit görcsölgettem, azt hittem normális, mert ikres kismama voltam és hát még igencsak messze voltam a kiírt dátumtól. Végül sajnos még aznap extrém koraszüléssel megszülettek a gyerekek. Sajnos nem maradtak velünk.
2023. okt. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%

4# R.I.p. részvétem ez borzaszto.Pedig a koraszülőtt ikrek életbe maradnak jo sokáig.


Neked nem lesz kroaszülés krédező,ne félj! Sok elő jele lehet.magátol indult szülés,lepény leválás,kinyilt méhszáj,szülési fájások,babánál rendeleneség betegség van.Anyuka toxokémia,ferőzések,császárhegel bajok vannak,anyuka rendelenesége.



APukádnak kivánom,hogy éljen 90 évig és gyógyuljon meg.

2023. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

4es Őszintén sajnálom, remélem a sors ezért a fàjdalomèrt kàrpotolni fog amennyire tud.

1es voltam

2023. okt. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!