Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Agykamra tágulat??? 31...

Agykamra tágulat??? 31 hetes kismama vagyok. Ma volt a genetikai ultrahang elvagyok keseredve…

Figyelt kérdés

Jobb oldali agyi oldalkamra 8,54 mm a Bal oldal agyi oldalkamra 9 mm.

Elküldtek Budapestre a Várandós ambulanciàra.. nagyon aggódom.mert 10 mm -ig van a határ érték. És ez szinte majdnem 10 mm 😞 terhessegi diabéteszem van .. arra gondoltam nem e ez miatt alakult ki.. valaki volt hasonlo helyzetben es nem lett baj?? Vagy tudnátok erről valami infot.. ??? Az uh-án csak annyit mondtak ez még határon belül van.. nagyon szomorú vagyok. Félek hogy tovább tágul :( de szerintem már ez sem igazán normalis .. bár azt sem tudom melyik a normális méretü agykamra értèk.. az a baj semmit nem mondtak hiaba kérdezgettem..



2023. okt. 26. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
68%

Ne aggódj.

Az én babámra a SOTÉ-n azt mondták vízfejű, vetessem el, majd lesz másik. Mintha egy árucikkről lenne szó...

Múlt héten volt 20 éves, kutya baja.

2023. okt. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Erről így sajnos nem lehet véleményt mondani. Tények vannak, ezeket kell elfogadni. A határérték 10mm, Ti ezalatt vagytok, így ezt el kell fogadni.

10 és 15mm között beszélünk tágulatról, fölötte pedig már súlyos rendellenességről.


Nyugtasson a tudat, hogy a 9mm még nem probléma, és az agykamra tágulattal diagnosztizált magzatok felénél nem lesz semmi problémája a megszületett gyereknek.

2023. okt. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is volt ebből pánik, 10 és 11 mm volt, egy hét múlva már csak 7 és 8 mm-t mért egy másik orvos, akihez küldtek. Egészséges 1,5 éves kisfiú:)
2023. okt. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De jó ezt olvasni 😇 nagyon reménykedek, hogy nekünk is csak mérés eltérés van.
2023. okt. 26. 16:53
 5/5 anonim válasza:

Annyit tudok a témához szólni,

hogy én járok magánorvoshoz meg állami rendelőbe is. Ez azért van mert egyik ismerősöm is két helyre is járt és ez sem védte meg semmitől, mert elnézték a babát és Dawn kóros gyermeke született.

Egyben sem lehet bízni, kettőben sem, de az ember próbál mindent megtenni.

Van hogy a fontosabb ultrahang vizsgálatok 1-2 nap eltéréssel végződtek el nekem így a két különböző helyen. Ennyi idő eltéréssel sem mérnek ugyanakkora méreteket, de van hogy hasonlót sem, a baba súlya közt is jelentős eltérés van ahogy nézem a leleteket. Nekem sokkal kisebb a terhességem. Két orvos sem méri ugyanazt, ugyanazon az UH gépen sem, nemhogy másikon.

Nyugodj meg…reméljük minden rendben lesz.

nov. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!