Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet kibírni a 12.heti...

Hogy lehet kibírni a 12.heti UH-ig? Illetve mit egyek/igyak székrekedés esetén?

Figyelt kérdés

Most vagyok 8-9 hetes, a következő UH-m 31.-én lesz a Váci kórházban. Nem tudom hogy hogy fogom kibírni. Így is a szívhangját elég nehezen találta meg a doki, amiatt is aggódtunk.


Illetve a másik kérdésem hogy 4 naponta tudok elmenni nagy wc-re. :( Sajnos a rostos annyira nálam nem jön be, mert nagyon sok savat csinál és instant hányok tőle.



2023. okt. 10. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Útifűmaghéj joghurtba keverve minden nap, illetve dulcosoft vált be nekem.
2023. okt. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szedjél magnéziumot. Ilyenkor egyébként sem árt. Nekem a napi 2*1 magnosolv már hashajtó hatású.

Az útifűmaghéj is nagyon jó, de vigyázz:sok folyadékot igyál rá. Ha nem iszol rá eleget "bedugíthat".


3-4 hét az ultrahangok között teljesen normális, nem érdemes gyakrabban menni. Kitartást, minden rendben lesz. Amennyiben a méretei alapján a korának megfelelő volt a magzat, ne izgulj a szívhang miatt.

Off: én is a váci kórházban voltam 12 hetesen, és ott tervezek szülni is:)

2023. okt. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a baba nagyobb méretű lesz, és a szivhang figyelhető. Kibírhato, ha lefoglalod magad addig. A vizsgálatok között igen sok idő eltellik, de ez a normális
2023. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Kibirod, tobb billioan kibirjak, hogy kivarjak. A sok ultrahang karos a babanak ( mindjart jonnek irni, hogy nem, de kozben meg itt a bizonyitek, hogy miota ultrahang van azota minden 5. gyereknek van valami viselkedes zavara )


Kefirbe lenmag , aszalt szilva.

2023. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Előbb írtam ki hasonló kérdést én is :DD Én még csak a "0." UH-ra várok, de nem telik az idő.

Székrekedésre rostos gyümölcslé, aszalt szilva vagy jó édes körte.

2023. okt. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves masodik, o az ugye?

[link]

Illetve vagy meselhetnel milyen volt Vacon☺️

2023. okt. 10. 14:04
 7/12 A kérdező kommentje:

Amúgy talán most jobb lesz mert költözünk ebben a hónapban és talán e gondolataim is eltereli valamennyire.


Kedves 5-ös, hány hetes leszel kb? :)

2023. okt. 10. 14:08
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem második trimeszterben volt borzasztó szorulásom, és nekem semmi rostos gyümölcs, koffein, tejtermék, semmi nem segített.

Dulcosoftot vegyél, ez székletlazító, és terhesek is használhatják. Nekem azonnal meghozta a várt hatást. Este bevettem egy adagot, másnap reggel végre nem szenvedtem.

2023. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok, igen ez az :)

A 12 hetes nekem pozitiv tapasztalat volt, Gyurkovics Ivánnal voltam, sokat tudtam kérdezni, meg is mutatott mindent. Az SZTK olyan amilyen kb 20-25 éve :S De állítólag a szülészet szépen fel van újítva. Azt nem tudom az előző szülésemkor máshol laktunk még. De barátnőim elégedettek voltak a váci szülészettel.

2023. okt. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A terhességi székrekedésre nem lesz elég a rostos gyümölcs, hanem búzakorpa, útifűmaghéj, illetve igen, Dulcosoft.
2023. okt. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!