Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Keményedés és deréknál görcsöl...

Keményedés és deréknál görcsölés mindenképpen rosszst jelent?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva készülök orvoshoz. 21 hetes vagyok. Pár hete pár naponta napjában többször feszítő érzést érzek a hasamban, valamikor rövid ideig feszít, valamikor hosszabb ideig azt érzem nehéz a hasam. Eddig kb 2 hetente pár másodpercre a derekamban is éreztem menstruációs görcshöz hasonlító dolgot.

Utoljára kb 5 hete nézték a méhszájamat, akkor rendben volt, rá pár napra kezdődtek a feszülések, az orvosomat hívtam, azt mondta ez a növekvő méhvel jár, de ha nagyon fáj, akkor menjek be a kórházba. Ha nagyon fáj, vérzek, görcsölök azonnal indulok is. Magnéziumot szedek, Magnerotot, de semmit nem ér.

Más is tapasztalt már ilyet ennyi idős terhességnél? Mindenképpen bajt jelez vagy lehet tényleg csak méhtágulás?



2023. okt. 26. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én is ebben a cipőben vagyok, tegnap be is mentem miatta a kórházba, de minden értékem rendben volt. :/ Azóta is aggódom miatta, ma megint ugyanígy vagyok, pedig 4 magnerotot is beszedtem.


28 hkm

2023. okt. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ráadásuk én azért is ijedtem meg, mert nekem a menzesz előtti pár óra is mindig ilyen tünetekkel kezdődtek... :/
2023. okt. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most hogy vagy? Annyira feszített neked a hasad, hogy már fájt is? Nekem 3 nap múlva kellene mennem a saját orvosomhoz és nagyon gondolkodom azon most bemenjek-e a kórházba. Nem fájóan feszít nekem a hasam, de nehéznek érzem és néha-néha kb 10 másodpercre is befeszít. A görcsöt azóta nem éreztem eddig még. Te mennyi ideig vártál mire bementél?
2023. okt. 28. 17:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szerencsére elmúlt, így valószínűleg más eredetű volt a fájdalom, vagy elnyomott valamit a babám, de erre a kettős frontra is gyanakszom... Mikor nagyon durván begörcsöltem, akkor utána egyből bementünk a kórházba, így megbizonyosodtam róla, hogy teljesen zárt vagyok. Emiatt szerintem érdemes lehet elmenned, legalább az értékeidet látva meg tudsz egy kicsit nyugodni. Majd írd meg mi lett veled! Szorítok!

2023. okt. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy elmúlt neked.😊 Én tegnap készültem bemenni, de megmondom őszintén féltem tőle, hogy ha megpiszkálják szombat este a méhszájamat és kedden is akkor gondot okozhat (a tesóval így indult be nálam a szülés annak idején). Este valamennyivel jobb lett, felhívtam 2 kórházi ügyeletet is, azt mondták, hogy megnyugtatásomra bemehetek, de ha fekszem, több magnéziumot szedek és javul, akkor a keddet megvárni sem gond, mert tényleg nem jó, ha sokszor vizsgálnak. Most várok picit, ha újra nagyon keményedek vagy elkezdek görcsölni/vérezni akkor bemegyek.
2023. okt. 29. 11:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!