Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetesen derékfájásra mit...

22 hetesen derékfájásra mit lehet alkalmazni?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdődött, és nem túl kellemes. Azt hallottam, hogy borsmentàs krémet lehet kenni rá. Még valami esetleg? Mert ilyen krémem pont nincs most itthon.
2023. okt. 26. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Gyógytorna, kineziotape. Lehet kenegetni, csak pont nem sokat fog érni.
2023. okt. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát én nem tornázhatok semmit , mert veszélyeztetett vagyok. Azok a tapaszok meg nem tudom használhatóak-e terhesen. Akkor kibírom valahogy. Első a gyerek.
2023. okt. 26. 17:55
 3/7 anonim ***** válasza:

A kineziotapasz használható, hiszen a pocakot is szokták vele ragasztani, hogy kevésbé terhelje a gerincet a súlya.


A gyógytorna meg csak akkor tilos, ha nagyon szigorú ágynyugalomra vagy ítélve.


A krémezgetés csak a tünetet enyhíti. A torna és a tapasz a kiváltó okon segít.

2023. okt. 26. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem.. ettől sajnos még nem tornázhatok.
2023. okt. 26. 21:21
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Nekem is fájt, én voltam ortopédián is vele. Otthoni gyógytornát ajánlották, mivel a tb-s csoportosat öregasszonyoknak tartják, másrészt mire bejutnék már megszülök.


Nem olyan tornát kell elképzelni, hogy ugrálsz, mint tesi órán :D

Háton fekve nyújtózások, oldalfekvésben lábemelgetés, nágykázláb homorítás-domborítás, négykézláb ellentétes kár-láb emelés. A veszélyeztett terhességet kB mindenki megkapja, én is az vagyok, lombikos is voltam ilyen light tornát mégis szabad csinálni. Orvost kell megkérdezni.

2023. okt. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tudod te mi az, hogy gyógytorna? Van fogalmad róla, hogy működik? Vagy csak tudatlanul elutasítod?
2023. okt. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért vagy veszélyeztetett terhes? Szigorúan feküdnöd kell?


Az a baj, hogy ha már most fáj a derekad, akkor ez később a növekvő súly miatt egyre rosszabb lesz, semmiféle kenegetés nem fog segíteni. Ortopédiára érdemes lenne elmenni és az ott kapott diagnózissal és kezelési javaslattal a nőgyógyászodhoz, hogy mit lehet abból csinálnod.

2023. okt. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!