Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy hete érzem ezt és nem...

Egy hete érzem ezt és nem tudom, normális -e?

Figyelt kérdés

27 hetes kismama vagyok és egy hete kezdődött, hogy általában jobb oldalon, mert ott fekszik a baba ultrahang szerint, reggelente mikor felébredek egy csomóban van ott megfeszülve a hasam . Ami max egy percig tart és el is múlik, bár gyakran van, hogy keményebb az egész hasam, mint eddig. Jeleztem a védőnőmnek, ő mondta, hogy szedjek magnéziumot és nospàt és majd említsem meg ha megyek a terhesgondozásra a dokimnak. Az majd másfél hét múlva lesz.

Nem tudom mitől lehet ez, mert azelőtt nem volt és hát josló fájàsos kéményedésnek meg nyilván még korai. Első terhességem, szóval sok mindenben tanácstalan vagyok.



#keményedés #reggeli keményedés
2023. okt. 28. 05:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja amúgy tegnap voltam ezzel sztk-s rendelésen (mert magánba ugye csak másfél hét múlva van időpontom), de azt mondták, a méhszàj, méhnyak zárt, lepény nem válik, baba jól van, amit érzek is, mert iszonyú sokat mozog és az ottani doki is plusz magnéziumot meg keményedés esetén nospàt javasolt. Úgyhogy okosabb nem lettem.
2023. okt. 28. 05:17
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem fáj ne tömd magatokat feleslegesen nospával.
2023. okt. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nem lehet hogy a fejét érzed vagy valamilyét és azt hiszed csomó? /Csak egy ötlet
2023. okt. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos ez keményedés. Azért ennyi idősen nem lehet még akkora a buksija. De ha orvos azt mondta, kell a No-spa plusz néha a derekam is fáj, inkább beveszem, nehogy baj legyen. Most is fáj a derekam és bár már bevettem a magnéziumot,most is kemény a hasam.
2023. okt. 28. 07:31
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Reggelente nekem is keményedik és nekem is jobb oldalon van egy dudor... először azt hittem, a lába vagy a feje, amit kidug, de nem.amikor kienged, semmi. Arra is gondoltam, hogy valahogy olyan alakú a méhem. De panaszt nem okoz, szóval. Meg olvastam, hogy a keményedés nem az egész méhet érinti, hanem területeket sokszor.
2023. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj ha keményedsz. Ez nem probléma. Én csak a magnéziumot szednem. Sőt csak azt szedtem. Nekem is voltak panaszaik hasonlóak. Az orvosom azt mondta emelt magnézium plusz ha úgy érzem nospa.

Amúgy mennyi és milyen magnéziumot szedsz?

2023. okt. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magnerotot szedek 3szor 2 szemét. Ez a max dózis, a doki mondta, hogy ennyit szedjek és mellé a nospàt. Bár görcseim mondjuk nincsenek, keményedésre meg nem érzem hogy hasznos lenne a nospa. Mondjuk a magnéziumot sem érzem , hogy használna.
2023. okt. 28. 09:27
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt szedtem, de őszintén én sem éreztem hogy használ. Esetleg a magnosolvot lehetne kipróbálni.
2023. okt. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nyolcas! Attól nagyon megy a hasam.
2023. okt. 28. 09:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Többféle magnéziumot próbáld ki, meg a baba is okozhatja. Méhed és a szerveid is okozzák.
2023. okt. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!