Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a derékfájás középidő...

Normális a derékfájás középidős terhességnél?

Figyelt kérdés
2023. okt. 29. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Amikor terhes voltam a 11. héttől fájt a derekam meg a hasam méhem tájékán. A doki azt mondta inkább menjek be megnéz, de végül nem lett semmi. Azt mondta a házaséletet mellőzzük meglátjuk mi lesz. Következő alkalommal, kb a 20.hét körül mentem újra. Ugyanúgy minden rendben volt, de az említett panasz még mindig megvolt. Akkor már azt mondta óvatosan ha akarjuk próbálkozhatunk.

Valószínűleg a szalagok nyúlása, a méh növekedése játszott közre.

2023. okt. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi nem élünk az elejétől házas életet. Remélem tényleg csak a terhesség. Nem rég kezdődött ,de sok helyen olvasom, hogy sokan az ágyból sem tudnak kikelni,úgy fáj a hátuk meg a derekuk.
2023. okt. 29. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 10. héttől fájt a keresztcsontom. A védőnő és az orvos is elmondta, hogy a méhtartó szalagok nyúlásától van, semmi kóros nincs benne. A mozgás segíthet rajta (ülőmunkát végeztem, az nem tesz jót neki).

Miután 25. héten elmentem táppénzre jobb lett.

2023. okt. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi 3-as!
2023. okt. 29. 21:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondjuk van egy kicsi gerincferdülésem, de nekem is a 10. hét környéke óta fáj a derekam, keresztcsontom, farokcsontom néha.

Egyébként menzesz alatt is mindig ezek fájtak, a hasam soha.

A nőgyógyászom szerint minden rendben van, csak a szalagok nyúlnak, illetve ha nem is látszik nagyon, de változik a test egyensúlyának középpontja, ezért is lehet. Illetve a relaxin nevű hormon miatt most az összes ízület kicsit lazábbá válhat, ez is kellemetlenségeket tud okozni.

Nekem sokat segít a kismama jóga, neten is vannak nagyon klassz gyakorlatok az adott trimeszterhez igazítva. Ha kockázatmentes a terhességed, simán csinálhatod. Ha minden nap szánsz rá negyed órát, jobb lesz.

22 hkm

2023. okt. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!