Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 26.héten ennyi hízás soknak...

A 26.héten ennyi hízás soknak számít? Magamon nem is nagyon veszem észre ,inkább mintha mind a hasamra rakódna le.

Figyelt kérdés
Szóval 70kg-val kezdtem és most vagyok 76,5-77kg vagyok. Kicsit sokallom, vagy nem is tudom. Nem olyan jó érzés, hogy már itt fáj ,ott fáj. Lehet sok ez a plusz kiló.
2023. okt. 31. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Ennyi a baba súlya meg a plusz dolgok.

Lehet sok lehet nem.

Mindenkinél máshogy van

Én pl 72 vel kezdtem 80al mentem szülni 72 vel jöttem haza .

Szoptatás alatt felgíztam 87kg ra.

:/

2023. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Felhíztam*
2023. okt. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak kényelmetlen már most minden. Alig kapok levegőt, a méhem a gyomromnàl van, enni csak negyed adagokat tudok, mert annyi fér belém, szóval nem tudom, nem kellemes.
2023. okt. 31. 22:38
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Sok lesz, mert még most jön a java. Én ennyi idősen 4 kilónál tartottam és 12 lett a vége - 160g-os diéta mellett. A 3. trimeszterben hízza meg az ember a nagyobb mennyiséget általában.
2023. nov. 1. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy sok..4es.. A 6.hónap vége fele 7kg hogy lenne már sok.Én 27 hetes vagyok és 6 kg-ot híztam 51 voltam most vagyok 57.Nem diétázom, eszek rendesek 3 óránként. Nem mindenki szed fel 20kilót a 3.trimeszterben.. Felszed mondjuk 10-15kilót abból 5 kg lesz a baba a magzatvíz meg a méhlepény meg a bajkarika.10kilót hízna ami leis megy majd.Nem kell ezen aggódni.Aki 25 kilót hízott a terhessége alatt az se halt bele abba.Szépen lemegy.
2023. nov. 1. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos aztmondta h teljesen normális ez a hízás amennyit híztam( én keveselltem is)167 cm vagyok, elég magas.Nemlátszik rajtam az a 6kg.
2023. nov. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Ezek a kellemetlen érzések nem hiszem hogy a súlytól vannak. Én GDM-es lettem és eddig csak 2kg-ot híztam(30 hetes vagy). Nincs rajtam plusz súly, 55kg vagyok mégis ugyanezt érzem mint te. Szimplán baba nyom mindent és rendeződnek a dolgok.

Ez a második terhességem. Az elsőnél 65kg-al kezdtem és végéig 12kg jött fel, akkor nem volt gond a cukrommal. Szóval én mind a két végét megjártam/megjárom.

Szerintem teljesen optimális az a súly amennyit eddig híztál, ne aggódj.

Orvosom mindig azzal nyugtat, hogy a baba mindent elvesz ami kell neki, és amíg szépen fejlődik nincs gond!

2023. nov. 1. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi nektek 🙂. Amúgy nem tudok ám sokat enni, csak a normál kaja adagok negyedét kb mert annyira fent van már a méhem,hogy nyomja a gyomrom és nincs benne elég hely. Ezért nem is tudom elképzelni, hogy valaki hogy tud 20 kilót hízni, mert én ilyen gyerek adagok felét eszem minden nap. A cukrom amúgy okés, a terheléses jo lett az eredmény, doki mondta nekem, hogy sajnos a légszomj az a velejàrója a terhességnek,ilyenkor nem a maraton futásra van a szervezet berendezkedve.

Akkor jó, ha ez normális súly, bár mondjuk nekem csak az a lényeg, hogy a baba jól legyen, én meg majd vagy leadom ami rajtam maradt, vagy nem. Különösebben nem érdekel ahogy hála istennek a férjemet sem.

2023. nov. 1. 09:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Mind a 2 terhességem 72kgval kezdtem.

Elsőnél 78kgval mentem szülni, másodikkal 76kgval.

Végig fitt voltam.

Sőt, a 2.terhességnél a védőnőm le is cseszett, mert sok ez a hízás (4kg összesen), mert "sokról indultam"... 🤦‍♀️

2023. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ennyi idős terhesen, ez a súly ideális. Terhesség és genetika függő, hogy ki mennyit és hova hizik. A baba súlya, méhlepény és a járulékos anyagok súlya.
2023. nov. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!