Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Napi 2 db vastabletta + c...

Napi 2 db vastabletta + c vitamin sok?

Figyelt kérdés
Also határon van a vas ertekem. Globifer fortet szedek. Nem lesz bajom nem sok ez?

2023. nov. 4. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit írt ki az orvos? Nekem napi 1x tardiferon 80mg-om.Ne szedjek semmiképp sem kettőt aztmondta maradjak 1nél. Annyit szedj amennyit az orvos előírt.
2023. nov. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvos napi egyet írt. Aztán szólt h alsó határon van a vas.. mondom akkor szedhetek kettőt? Erre visszaírta, hogy igen
2023. nov. 4. 10:20
 3/8 anonim ***** válasza:
No nyilván akkor kettőt kell szedned ha azt mondta🤷‍♀️ Ha nincs székrekedésed akkor mehet szerintem, mivel az orvos is rábólintott? Tőle nem kérdezted meg amit most itt? " Nem sok"?
2023. nov. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha azt javasolta, szerintem szedd be nyugodtan. Nekem pl nagyon rossz lett a vérképem a 36.héten, addig sajnos nem is szedettek velem vasat. Azóta viszont 2x1 maltofer fol-t+500mg c vitamint szedek. Nekem nem csinál székrekedést. Én is inkább hamarabb kezdtem volna..de hàt màr így jártam. Ha nálad nincs egyéb gond akkor szerintem 1 hónapig kell így szedni, utána pedig 1x1.
2023. nov. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4es a 36.héten jöttek rá hogy alacsony a vasad? Azelött nem csináltattak veled vérképet.Én sűrűn járok a 20.héten derült ki hogy vashiányos vagyok, azóta szedem, most vagyok a 28.hétben.
2023. nov. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4 A maltofer azért nem rekeszt széket (sic!), mert nem vas-szulfát. A globifer viszont az. De nem is értem, hogy orvos miért ajánlja ezt, amikor nem elég, hogy vas-szulfát, de ráadásul alig van benne hatóanyag. Egy vashiányra napi minimum 100 mg-ot adnak, mert a vasbevitelnek pár százaléka szívódik fel. A Maltoferben is emlékeim szerint minimum 100 mg van, pedig az még jobb felszívódású. Csak vasnál a jobb felszívódás is nagyon csekély. Ezért rémüldöztök, hogy úristen, minek szedjek be 120 mg-ot, amikor 14 a napi szükséglet. Hát ezért, mert a nagy része úgysem szívódik fel! Ezért van a vényköteles vasakban 100+, mert azzal már lehet pótolni. Egy vashiányos embernek ugyanis nem csak a napi szükséglet kell, azzal csak szinten tartja a hiányt.

#5 Nem mindenhol nézik az általános vérképben a vasat! Plusz lehet, hogy most ment le neki. Hiszen egyre több és több vér termelődik, hát lecsokkent benne a koncentráció.

De ez nonszensz, hogy orvos ezt ajánlja, ezen nagyon fennakadtam. Háziorvossal fel kell íratni valami értelmeset, ami ennek a töredékébe kerül. Filléresek a vényköteles vasak. Vagy szedj Te is Maltofert.

2023. nov. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó ez komoly? En meg azt hittem ez mennyire jo, mert az van ra írva, hogy nagyon jól hasznosul es mellette ugye jó drága.. Vettem egy maltofert régebben, de az van ra írva csalánkiütést okozhat. Nekem meg egy évig az volt minden ok nélkül így nem mertem kockáztatni.
2023. nov. 5. 05:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, a marhavérből származó vas jól hasznosul (10-20%-ban is akár), de a vas-szulfát nem. Szokásos étrendkiegészítős csúsztatás, hogy rossz- és jó felszívódású komponenst is beletesznek, s nem térnek rá ki, hogy a feltüntetett hatóanyagtartalom milyen részben származik ebből vagy abból. De így már ráírhatják, hogy jó felszívódású, ugye.

Csalánkiütés valószínűleg bélflóra/bélfal (=immunrendszer) eredetű. Nem volt más tüneted is az áteresztő bél szindróma repertoárból? Nem minden vált ki csalánkiütést, ami kiválthat. Kiválthat egy csomó minden, pl.földieper, zeller is. Nem véletlenül jelölésköteles allergén az utóbbi.

2023. nov. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!