Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik vastablettat szeditek?

Melyik vastablettat szeditek?

Figyelt kérdés
Vastablettat kell szednem, kinek melyik valt be legjobban? Vannak mellemhatasai?

2022. márc. 29. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Maltofer-Fol, de ha szedned kellene, akkor felírta volna az orvos! Honnan veszed, hogy vashiányod van?

Lehetnek mellékhatásai hasmenés vagy szorulás.

A vas nagyon nehezen szívódik fel, multivitaminokkal, pezsgő tablettákkal ne is próbálkozz, felesleges.

2022. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Az elso valaszolonak igaza van. Egyebkent a vas felszivodasat segiteni kell. Folsavat es C vitamint szoktak hozza szedni, magaban nem sokat er a vastabletta. Igazabol nincs olyan, h bevalt, mert valoban az orvos irja fel, es orul neki az ember, ha valami felszivodik belole. De ha a vashianyt felszivodasi es nem taplalkozasbeli problema okozza, (ugy ertem, h mar eleve a taplalekbol valo felszivodasat gatolja valami) akkor annak utana kell jarni, mert akkor a vastabletta valoszinuleg nem sokat fog segiteni. Labor, verkep, orvos. Ha az ember tul sok vasat szed, akkor karosodhat a maja. De nem szoktak altalaban odaig eljutni. A fekete, vagy nagyon sotet szeklet az alap, attol nem kell megijedni.
2022. márc. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Folsav nem hat a vas felszívódására, csak az esetlegesen társuló folsavhiányos vérszegénység miatt teszik hozzá egyes készítményekhez. Én az Eisenblut szirupot iszom, vagy néha Maltofert. Pecsenye kacsamáj amügy a leghatékonyabb csak én már megcsömörlöttem tőle.
2022. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
52%
Orvos altal felirt tablettat.
2022. márc. 30. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
26%
Ismerősöm a gymbeam márkanevűt szedi és elégedett vele.
2022. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!