Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs étvágyam, vagyis inkább...

Nincs étvágyam, vagyis inkább azt mondom, nem tudok enni. Ez normális?

Figyelt kérdés

A 27.hétben vagyok és a fundus távolsága 30cm , a haskörfogat 103cm. A védőnő,aki mérni szokta azt mondta, jó nagy pocakom lesz a végére, bár már most is jó nagy van. Ami már elég sok dologban akadályoz. Kb 5 napja jött az, hogy egyszerűen érzem, hogy éhes vagyok, kívánom is az ételt , de két kanálnàl több nem megy le. Pedig a két kanálnyi kaja után is kívánom az adott kaját, de a gyomrom nem bír többet.

Védőnő szerint már nagyon fent van a méhem, ami nyomja a gyomrom, a tüdőm, mert hogy sokszor van légszomjam is és hogy most már ezek mind csak rosszabbak lesznek. Reggel úgy kelek, hogy míg régen nem voltam használható, ha nem ettem reggelit, most esélytelen, mert éhes sem vagyok csak azt érzem, hogy tele a gyomrom, holott semmit nem ettem. És ez gyakran van így ez az érzés nap közben is.

Nálatok is volt ilyen ? És tényleg lesz ez még kellemetlenebb is? Ma pl felmostam a lakást és utána csak lihegtem, mint aki a maratont futotta le és kellett egy fél óra ,mire jobban lettem (110/ alatt van a vérnyomásom, a pulzusom jellemzően 70-80 között van, néha kúszik fel 85-90-ig). Nem vagyok túlsúlyos, 170cm vagyok 69kg-val kezdtem a terhességet, most van rajtam az utolsó mérés szerint 6 kiló plusz. Ja és a cukorterhelés is szuper lett, szóval nem azért fulladok. De nagyon kellemetlen ,főleg ha hozzá jön ez a szívdobogás érzés.

Ugye más is volt így? Néha azt érzem, ha két lépést kell még tennem akár lakáson belül, összeesek. Vashiányos sem vagyok mellékesen és az EKG-m is jó. A védőnő és a doki szerint is tankönyvbe illő értékeim vannak.



#pocak #fáradékonyság #27. hét #légszomj #teligyomor #étvágytalanságsàg
2023. nov. 5. 17:11
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Első gyerek és sokat vártatok rá? Egyél ropit, valami rágcsát esetleg. Baba nyomja a gyomrot, meg tolja fel a szerveid. Védőnő egy jósnő, hogy a méretet tippelte? Terhességgel jár ezek sajnos.
2023. nov. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Első gyerek. De nem olyan sokat vártunk rá. A védőnő méri ezeket a dolgokat a jó öreg centis módszerrel , de a doki is merte és ugyanannyit. Sejtettem, hogy a méh nyom már mindent is.
2023. nov. 5. 17:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen, de elmúlt, úgyhogy nekem valószínűleg nem amiatt volt, mert nyomta a gyomrom. Korgott a gyomrom, de egyszerűen semmit se tudtam megenni. Nem émelyegtem, nem voltam rosszul, csak mint mikor sokáig vagy lázas beteg és nem esik jól semmi.


2-3 hét alatt elmúlt.

2023. nov. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja nekem tipikusan ez a teltség érzés van, mint aki bezabàlt és nem bír többet enni. Csak én nem zabàltam be 😄.
2023. nov. 5. 17:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a kifulladas egyre rosszabb lesz.
2023. nov. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oh szuper 🥴...
2023. nov. 5. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!