Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen mennyit éreztétek...

20 hetesen mennyit éreztétek a magzatmozgást, a has melyik részén?

Figyelt kérdés

Most vagyok 20+0 hetes, kedden megyünk ultrahangra.

Tervezünk 4d-re is menni december körül, ezért meg szerettem volna nézni egy csoportban ki hol volt. Akkor olvastam, hogy egy 20 hetes anyukának nagyon kevés a magzatvize, és ő gondolta is, hogy baj van, mert keveset érezte a magzatmozgást és leginkább csak a hasa alján, illetve kicsi volt a hasa.

Hát a frászt kaptam, mert én is leginkább este vagy reggel érzem csak és én is altalaban én is lent. A kicsi has is igaz, de az első terhességem alatt is kicsi volt a hasam, egyelőre ezen nem idegesítem magam.

Soha nem olvasok hasonlót, ami hasonlóképp megijeszt, most is egész mást akartam, de sikerült a frászt hoznia a rám.

Ti ebben az időszakban hogy éreztétek a magzatmozgást? Mennyire normális az enyém? Mellsőfali a méhlepény.



nov. 11. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ohbammeg...

Ad 1. 20 hetesen még nem kell, hogy akkora hasad legyen, mint Lagzi Lajcsinak békeidőkben...

Ad 2. Kevés magzatvíznél épp hogy sokkal fájdalmasabb a magzatmozgás, ergo jobban érzed.

nov. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Csak hirtelen megijedtem.
nov. 11. 13:56
 3/6 anonim ***** válasza:
37%
Legközelebb a hirtelen megijedés helyett próbálj logikusan gondolkodni...
nov. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Fölösleges olvasni, ilyeneket. Nem kell óriás hasának lenni, a kismamának. A baba mozog igen, de nem olyan inteziv, ami normális.
nov. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A has mérete SEMMIT, de tényleg SEMMIT nem jelent. Ez leginkább alkati kérdés, van, akinek 20 hetesen akkora, mintha bármikor megszülhetne, mást 40 hetesen 20 hetesnek néznek. Pl. nagyon erősen függ a méhed elhelyezkedésétől. Akinek hátrahajló van, annak általában jóval később látszódik, mert befelé nő. De sokszor az első terhesség később kezd el meglátszani, mint a második, harmadik, stb. De ez sem törvényszerű!

A magzatmozgást meg tök normális ennyi idősen lenn érezni, mert a méhed még kicsi, és eléggé lenn van. Van, aki 20 hetesen nem is érzi. Ez is kismillió dologtól függ, pl. hanyadik gyerek, mennyire vagy érzékeny a tested változásaira (lehet, az elején összekevered bélmozgással, de lehet, egyből felismered, hogy valami más), hol helyezkedik el a placenta, ha elől, akkor nagyon sokan később érzik meg, hátrahajló méhhel is lehetséges később érezni, és akkor egyéb alkati sajátosságok. Sőt, lehet, annyira el vagy foglalva nap közben, és a magzat mozgása még annyira gyengécske, hogy egyszerűen csak ezért nem veszed észre nap közben.


Szóval a has mérete egyáltalán semmit nem jelent az égvilágon, és ebben a terhességi korban az sem, hogy mennyire érzed a magzatot. Annak később lesz jelentősége. De csak hogy a közvetlen környezetemből hozzak példát:

Én a 15. héten éreztem az első nagyon gyenge, buborékszerű mozgásokat, és onnantól kezdve naponta éreztem 1-1 alkalommal, majd később egyre gyakrabban, erősebben. Így a 33. héten úgy néz ki, tök egészséges mindenki.

Egy barátom felesége a 22-23. hét környékén érezte először, persze rommá is stresszelte az orvosán kívül mindenki. (értelemszerűen ő a hasa alján sem érezte a 20. héten) Makk egészséges, eleven gyerekük született.

Egy barátnőm a 16-17. hét környékén kezdte érezni, tök egészséges gyereke született.

Egy másik barátom felesége a 20. hét környékén kezdte, egyelőre úgy tűnik, ott is teljesen rendben van minden.

A hasa formája, mérete is tök más volt ugyanabban a terhességi korban, pedig mindenkinek első gyerek.


Szóval, jó tanács: ha te az az izgulósabb, stresszelősebb fajta vagy, ne olvasd a kismamák agymenéseit és kombinálásait. Nagyon sokszor olyan dolgok között próbálnak összefüggéseket keresni, amik között nincs.

nov. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Azt leírtam, hogy a hasam mérete nem izgat, mert az elsőnél is kicsi volt. Alapból nem olvasok semmi hasonlót, messziről kerulom, de beírtam a kulcsszohoz egy Facebook csoportban, hogy 5d ultrahang és kijött egy ilyen sztori, mert ott vettek észre neki először, ennyi igazából a lényeg. És mivel az a 3 dolog, amit leírt, igaz volt rám, hirtelen megijedtem és feltettem ezt a kérdést.

Mégegyszer köszönöm :)

nov. 11. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!