Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhesség mindenkinek...

A terhesség mindenkinek "szar" meg kínszenvedés?

Figyelt kérdés

Nagyon sokan szeretnek általánosítani élethelyzetekről, dolgokról, mint például a terhességről és a szülésről is, ha nekik szar volt vagy szarul élték meg, akkor másnak is legyen az.

Redditen is azt írta egy anyuka, hogy a terhesség egy szar dolog, mert semmi jó nincs benne, csak rossz és kínszenvedés az egész.

De aki szeret/szeretett terhes lenni, azzal mi van?

Ugyanez vonatkozik a szülésre is - messze nem mindenkinek trauma, és nem mindenki üvöltött közben, van, akinek még jó élmény is volt.


Miért vetítik a saját érzéseiket és megélésüket másra?


2023. nov. 12. 12:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
Amiért te is így általánosítva írtad ki a kérdést: mert hülyék.
2023. nov. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
69%
Ő így élte meg, a reddit sok történet olvasható. Igen ritkán olvasható, hogy a szülés fájt, de szerettem. Imádtam kismama lenni ez kevés. Keveset írnak a jó dolgokról. Emberek és a társadalom ilyen.
2023. nov. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

"ha nekik szar volt vagy szarul élték meg, akkor másnak is legyen az"


?? Mi van?

Attól, hogy nekem szar volt, az semmilyen kihatással nincs arra, hogy neked milyen.

2023. nov. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%

Utáltam terhes lenni, mindkét terhességemet végighánytam úgy hajnali 3-tól kora reggelig....


Aztán este 9-10 körül kezdődött elölről az émelygés.



A babákat ettől még imádtam, ma már ovisok.


De felvállalom: a terhesség nálam nagyon is rossz élmény volt! Miért kéne kötelezően "szépíteni", ha egyszer nem így volt?


Neked kívánom, hogy ne a kiszáradásig hányásról szóljon!

2023. nov. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4-es

Én nem azt írtam, hogy szépíteni kell, ha valakinek rossz volt!

Hanem azt, hogy ha valakinek rossz volt, ne általánosítson, hogy a terhesség szar, mert nem biztos, hogy másnak is az.

2023. nov. 12. 12:20
 6/24 anonim ***** válasza:
90%

Ne kelljen már ennyire pc-nek lenni, hogy azért meg ne sértse a kicsi kis lelked, muszaj legyen hozzátenni, hogy "nekem szar".

Akinek 0 iq-tól több van, anélkül is érti, hogy csak a saját terhességéről tud nyilatkozni az ember.

2023. nov. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
93%

Nem "szar dolog" a terhesség, hiszen egy új élet az eredménye.


Viszont értsd meg, hogy rengeteg nőtársad olyan rosszul van terhesen, hogy kórházba is kerül! Csendben örülj, hogy te nem jártál/jársz így....

2023. nov. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Sokan általánosítanak sok témában. De az fix, hogy általában rosszabbul élik meg a nők a terhességet. Az átlagban meg van ilyen is, olyan is. A statisztika működése megvan?

Persze van az is, aki még a hányását is rózsaszínben látja, meg az is, akinek tényleg semmi rossz tünete, és még a gyerek is csak úgy kirepült belőle. Szupi, örülünk nekik, csak ők vannak kevesebben. Nem csak a netre jellemző ez az átlag, de személyes kapcsolatoknál is megfigyelhető.

Személy szerint 2 borzalmasan megélt terhesség után, de 2 gyors, és könnyű szülés után, csak örülök, hogy legalább a szülés részében a pozitív oldalhoz tartozhatok, de attól még elhiszem, és értem, hogy nagy többségében ezt rosszabbul élik meg, mint én. Ha neked sérti az önérzeted, hogy a pillangós habos babos terhességed alatt azt olvasod, hogy általában ez nem így megy, hanem rosszabbul, akkor inkább csak örülj neki, hogy a kevesebbek közé tartozol.

2023. nov. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi rossz nem volt a terhesség alatt. Se hízás,se hányás,se pattanások,se vérzés. Ráadásul 1/1..se vetélés, se abortusz.


Helyébe,kaptam egy autista gyereket.


Na melyik a jobb?.....

2023. nov. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem az első 3 hónap volt " túlélés" hánytam állandóan, szinte mindent kihánytam , fogytam ami megviselt hisz alapból vézna voltam és sose tudtam magam elfogadni. Amint kinyitottam a hűtöt elkapott a hányinger.Egy pörköltöt nem kívántam meg egy fasirtot amit imádtam.Semmit nem kívántam, totál kajaundorom, hányingerem volt mindentől.( ekkor sem bántam semmit vagy könyveltem el hogy de szar a terhesség, hisz ez az állapot normális az első trimeszterben utána jobb lessz ezt mondogattam) Jobb is lett második trimeszterben zabáltam, csodásan éltem meg minden pillanatát.Amióta mozog a baba alig várom h megszülessen.Beléptem a harmadik trimeszterbe egy kis hátfájáson kivül semmi bajom nincsen.🙏.

Hiányozni fog ez az állapot, a terhesség, a minden vele járója. Van akinek nyűg mert sokat hízik, hamarabb jelentkeznek a fájdalmak itt ott fáradalmak stb.Én csodásan érzem magam.

2023. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!