Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit választanátok? Fizetés,...

Ti mit választanátok? Fizetés, úgy, hogy minden nap egy kínszenvedés, vagy táppénz?

Figyelt kérdés
A fizetésem 350 ezer, ha elmennék táppénzre, kb. 120 ezret kapnék, mert a fizum nagyobbik része nem hivatalos. Folyamatosan van valami, migrén, görcsök, volt barnázás hematóma miatt (akkor 2 hetet otthon voltam), fáradtság, derékfájás az ülőmunka miatt. 17 hetes vagyok, 9 órát dolgozom, kocsival járok 30 km-re, a dugóban araszolás napi 2-2,5 óra.
2016. júl. 10. 12:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Eü ok nélkül nem mennék táppénzre. 17 hetesen egy ülőmunka nem kéne ennyit ártson, 33. hétig csináltam.
2016. júl. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%
Nincs lehetoseg otthoni munkavegzesre? Mert torvenyileg nem a tappenz a megoldas, hanem a tavolleti dij fizetese vagy megfelelo munkakor.
2016. júl. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
A munka jellegétől is függene a döntésem. Én kevesebbet kerestem, kb. 190 ezret, de az itt a kisvárosban jó fizunak számít. Ezt hagytam ott már a terhesség elején, mert nem bírtam idegileg. Úgy gondoltam többet ártok magunknak, mint amennyit használok.
2016. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Én simán elmennék táppénzre. A stressz nem ér meg annyit hogy végig idegeskedjek. Ahogy leírtad neked a pihenés lenne a legjobb.
2016. júl. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
A hematóma egyébként elég eü. ok, el is akart küldeni az orvosom táppénzre, de inkább szabadságot vettem ki, de a migrén is elég lenne önmagában. Sajnos fizikailag bent kell lennem, hogy el tudjam látni a munkakörömet (front office). Utolsó, neked így mennyi volt a kiesés? Mennyire éreztétek meg? Mivel foglaltad el magad? Jó döntés volt, így utólag?
2016. júl. 10. 12:28
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

Egyéb juttatásokkal együtt (jutalom, kafeteria) 300 körül jött ki leosztva a nettóm. Az eredeti terv az volt, hogy a 38. hétig dolgozom.

Aztán egy kisfőnök valamiért belekevert a hatalmi harcába. Gyomorgörccsel jártam be dolgozni.

A férjem végül azt mondta, hogy ez nem éri meg így, hogy kikészülök, emiatt a 34. héten táppénzre mentem.


Viszont (szintén nem bejelentve) ő jóval többet keresett, így belefért az én kieső fizetésem. Tehát számít az is, hogy a háztartás jövedelme hogyan alakul.

2016. júl. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem utolsó, 3-mas válaszoló. :)
2016. júl. 10. 12:30
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Tedd fel úgy a kérdést, hogy élő vagy halott gyereket akarsz.

Tudom, nyers vagyok, de nem érdekel.

Ha a pénz a legfőbb érved amellett, hogy tegyél magasról az állapotodra meg a gyerekedre, akkor elég nagy a baj.

2016. júl. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
A férjem fizuja 300 ezer, de van egy 250 ezres fix havi kiadásunk (albérlet, hitel, ltp, autó, stb.).
2016. júl. 10. 12:32
 10/20 anonim ***** válasza:
79%

3-as vagyok. Nem Magyarországon élek, itt nem ugyanúgy működik a táppénz dolog, mint otthon. Engem munkanélkülire tudtak áttenni, ennek az összege pedig 50.000 Ft-nak felel meg. Kevés, de a semminél több.


Van tartalékunk abból az időszakból amikor mindketten dolgoztunk, ahhoz nem nyúlunk. A férjem fizetéséből számlákat fizetünk, élelmiszert veszünk, belefér havonta néhány használati eszköz (a konyhába elég sok mindent most szerzünk be), a nőgyógyászati vizsgálatok költsége, és még le is tudunk tenni egy keveset belőle. Egyszóval az ő fizujából élünk, az én havi juttatásomat pedig egészben eltesszük a baba-projektre (kell még majd néhány dolog: pl. etetőszék. Azon kívül pedig majd a mindennapos kiadások: pelus, stb.) A baba születése után kb 120.000-et fogok majd kapni.

2016. júl. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!