Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Staphylococcus aureus baktériu...

Staphylococcus aureus baktérium van a hüvelyemben. Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
24 hetes vagyok. Nálatok volt már ilyen? Kezelték valamivel? A dokik mit mondtak, nagyon veszélyes a babára?

nov. 15. 22:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Szüléskor kapsz antibiotikumot és ennyi.
nov. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem annyit mondott az orvos, hogy szüléskor jelezzem a kórházban és majd kapok antibiotikumot. Végül annyira gyors volt a szülés, hogy én már nem kaptam, a babánál végeztek laborvizsgálatot, annak ismeretében neki sem adtak.
nov. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Amit írtok az nem a Streptococcus B, amire kötelezően szűrnek?


Utolsó: Neked hányadik héten derült ki? Volt tünete?

nov. 16. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: bocs, jogos, felületesen olvastam és sikerült kevernem a kettőt. Én egyébként elég könnyen bebacisodok és olyankor jön a büdös folyás.

Ez csak az én spekulációm, de elvileg a zár méhszáj sok mindentől véd, valószínűleg a baba fertőződése szempontjából a szülés az, ami kockázatos. Az orvos biztosabbat tud mondani. Viszont ha tenyésztettek, néztek esetleg antibiotikum-rezisztenciát? Plusz 1-2 nap, de akkor célzottan tudják, mivel (ne) kezeljék.

nov. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, néztek, ez a rohadék csak 2 fajtára érzékeny, de azok olyan erősek, hogy méregként becézik őket és a nem terhes emberek sem merik bevenni. Nem jó kilátások😒, a dokimat meg nem értem el, külföldön van.
nov. 17. 17:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Legalább néztek rezisztenciát és nem próba szerencse alapon akarták megoldani. Nem vagyok orvos, de ha a te immunrendszered elég jó állapotban van és valamilyen szinten kordában tudja tartani a fertőzést, akkor zárt méhszájnál remélhetőleg még eléggé védve van a baba. Szülésnél gondolom akkor majd kapsz lórúgásnyi antibiotikumot, hogy ne kerüljön a véráramba.
nov. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!