Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha magasabb a baba pulzusa...

Ha magasabb a baba pulzusa (szivhang?) ,attól neki lehet baja?

Figyelt kérdés
Múlt héten hétfőn voltam a védőnőnél, és 150-es volt a baba nem tudom, hogy ez pulzus, vagy a szivhang pontosan, mert szivhang nézés közben látta ezt az eredményt. Mivel sokat keményedek a hasam , azt mondta ezert magasabb ez az érték a babánàl és ez 160-ig jó, ha fölé megy, akkor gyógyszert írnak fel. Lehet baja a baba szívének ha esetleg közben mondjuk ment 160 fölé ez az érték? Mert majd csak 27.-én megyek újra a védőnőhöz. Amúgy nagyon eleven baba, mocorog egész nap. 27 hetesen volt ez az értéke, addig mindig 130-140 közt volt.
nov. 19. 15:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a szíve ilyen gyorsan ver neki, teljesen normális.
nov. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És lehet attól tényleg amit a védőnő mondott, hogy keményedik a hasam és azért , vagy inkább azért magasabb , mert baromira eleven, alig lehet megtalálni a szívhangot neki, mert folyton mocorog ,meg durvákat "rúg"?
nov. 19. 15:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokat mozog UH-n igen kicsit macerásabb megtalálni a szívhangot de megtalálható.A haskeményedést nemtudom mire fogható.Védőnő van hogy baromságokat beszél.
nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ugye a védőnő is nézi azzal a szivhang figyelővel minden alkalommal nálunk legalábbis a baba szivhangjàt és hát azért megrémültem kicsit,hogy most magasabb volt mint szokott. De alig találta meg neki, mert folyton mozgott a baba meg forgolodott. A doki ha terhesgondozásra megyek egyből megtalálja és még nem mondta, hogy gond lenne. A védőnőm amúgy úgy vettem észre, hogy ilyen besz@ratós, nem csak engem, más kismamákat is ijesztget ezzel azzal, szóval tanácsot tőle nem nagyon lehet kérni sajnos. Aztán én meg mivel nehezen jött össze a baba persze mindenen idegeskedek és ő még mindig rátesz egy lapáttal.
nov. 19. 15:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad pánikolnod.Ha az orvos nem normálisnak találná ezt a szivverést akkor szólt volna.A védőnők meg bolondok.Én pl külföldön élek itt havonta járok az orvosomhoz, havonta van ultrahang, nekem az elég hogy nyugodtan legyek.Nem is kell hallgatni a védőnőkre mert van amelyiknek fingja sincs a dolgokról.Teljesen normális a magas szivverés 130-150
nov. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen utolsó!

Hát én majd jövő héten megyek dokihoz, 3 hete voltam, akkor minden okés volt, remélem most is az lesz. Rossz amúgy, mert eddig mindig azzal nyugtattam magam, hogy addig olyan nagy baj nem lehet, míg a baba sokat mozog. Erre tessék, jött a védőnő a szivhang besz@ratàssal. Szóval marnt"nagyon jó lesz szülni", legalább kint látni fogom ha van valami a gyerekkel, mert most max sejthetem, a mozgásából.

nov. 19. 17:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, azért a 150 se magas, én azt gondolom. A védőnő azt mondta szerinte ez gond? Pillanatnyi érték, sokszor ennyi volt a lányomnak UH-n. De bizony a piciknek kint is magas ám,koraszülöttnek meg még inkább.
nov. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Édes f.... A védőnőd valószínűleg 2-essel végzett a fősulin.



"A terhesség kilencedik hetének kezdetén a normális magzati szívfrekvencia átlagosan 175 leütés percenként. Ezután a normális magzati szívfrekvencia lassulása kezdődik meg és a terhesség közepére körülbelül 120-180/perc közötti lesz. A szülést megelőző hetekben a normális magzati szívfrekvencia 120-160/perc közötti tartományban mozog."

nov. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!