Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bélféreg van az oviban....

Bélféreg van az oviban. Itthon tartanád a nagy tesót?

Figyelt kérdés

Most kezdte a kiscsoportot, de már 3x itthon tartottam szülői igazolással. 1x hasmenős, lázas betegek voltak az oviban, 1x szintén a bélféreg és sok beteg gyerek (1 hónapja volt, 1 hetet hiányzott), 1x sok volt a beteg, de fontos orvosi vizsgálatra kellett őt vinnem, aminek a betegség befolyásolta volna az eredményét.


Most már nem tudom mit csináljak... Mindig lenne okom visszatartani és ez a bélférgesség ki tudja mennyi idő mire lecseng.


26 hetes kismama vagyok, így ezért tartom minden miatt itthon, csak szegény imád oviba járni... de sokat nem ment eddig.


Te kivennéd megint az oviból?



nov. 29. 17:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Úristen, nagytesó 1 szó... kapkodtam, bocsi😄
nov. 29. 17:36
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A bélféregnek nincs lecsengési ideje. Nem egy vírus. Olyan, mint a fejtetű. Mindig van aki behurcolja. Megelőzés képpen lehet adni féreghajtót, ha egy közösségben felüti a fejét. Család esetében is mindenkit kezelnek. A 8 éves lányom hozott haza, rajta kívül senki nem kapta el, de a család többi tagja is szedte a féreghajtót.
nov. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem félnék őt tőle, csak a terhesség miatt zavar ennyire. Ígyis már 2x kaptam antibiotikumos kezelést, nem hiányzik egy féreghajtózás is.😕
nov. 29. 18:49
 4/8 anonim ***** válasza:
48%

El nem tudom képzelni, hogy viheti valaki be oviba, hogy a szülő nem veszi észre 🤦


Őszintén? Én nem vinném 1 hétig biztosan, és remélem az ovit fertőtlenitik.

nov. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem veszed észre, hogy kaki után lehúzza a wc, azóta heti 1x szólok ne huzza hagy nézzek rá.

Előző este fokhagymás cucc volt a vacsi másnap így az oviban vették észre, hogy valami mozog benne.

nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
1 hónapja mondták, hogy bélféreg az oviban, akkor nem is vittem, majd jött a tavaszi szünet is, gondoltam elmúlik, de nem.😕 Félek ha 1 hónapig nem vinném sem tünne el.
nov. 29. 19:41
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

"1x hasmenős, lázas betegek voltak az oviban, 1x szintén a bélféreg és sok beteg gyerek"


És a kedves szülő miért viszi be a gyereket betegen az óvodába?

Majd szépen megfertőzik a többi gyereket is..

nov. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mire egy gyereknek tünete van bármilyen betegséggel addigra fertőz. Nem biztos hogy beviszik "betegen". Hétvégén elkezd köhögni, hétfőn orvos, nem megy egy hétig a gyerek, beszólnak az oviba. Eddigre a fél csoportot legfertőzte sajnos. Pedig a szülő megtette amit tudott
nov. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!