Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sumetrolim tabletta szedése a...

Sumetrolim tabletta szedése a második trimeszterben?

Figyelt kérdés
Tenyésztés után baktériumra írta fel az orvosom, a 17. hétben vagyok most, és azt mondta, nem árt a babának. Nem szeretném megkérdőjelezni, csak sok helyen láttam, hogy nem szabadna szedni, és kicsit megijedtem. Volt már valakinek tapasztalata vele? Folsavat szedek mellette.

dec. 14. 09:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz meg más orvost is.
dec. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

"csak sok helyen láttam, hogy nem szabadna szedni"


Hol láttad?


Egy helyet nézz meg, de azt alaposan: a gyógyszerhez mellékelt tájékoztatót.

dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De megkérdőjelezed. Felesleges megnézni a tájékoztatót, mert szinte biztos az van írva, hogy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét és/vagy, hogy az előnyök, hátrányok mérlegelésével dönt az orvos a felírásról. MINDENRE ráírják (komolyan, síkosítóra is), hogy terhességben ne használja, kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét, mert nagyon kevés hatóanyagról tudjuk biztosan, hogy kárt okoz, amiről nem, azzal meg senki nem kockáztat egy pert. Amíg nem muszáj, nem írnak fel az orvosok semmit terhességben, hidd el, de mérlegelt az orvos, a baktériumfertőzés sokkal veszélyesebb a babára, mint 1 hétig szedett antibiotikum, ezért így döntött. Miért nem kérdezted meg, ha kétségeid voltak?
dec. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ezt írja a tájékoztató, mikor ne szedd: - ha terhes, kivéve kifejezetten orvosi utasításra.
dec. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!