Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Sumetrolim antibiotikummal...

Sumetrolim antibiotikummal kapcsolatban milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Ezt írta fel a gyerekorvosunk felfázásra.Elolvastam a betegtájékoztatót és inkább tűnik méregnek a mellékhatások felsorolását olvasva.Volt akinél ez a gyógyszer gondot okozott?

2022. márc. 10. 13:08
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Méregnek? 😂 Melyik diplomád mondatja ezt veled? Az orvosi vagy a gyógyszerész?

Évtizedek óta biztonsággal használt bevizsgált szerről van szó, ne legyünk már agyhalottak légyszi.

2022. márc. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon gyakori(10-ből több mint egy beteget érinthet):

A vér magas káliumtartalma(ami -súlyos esetben-izomgörcsöket és rendellenes szívritmust okozhat)


Gyakori:

-candida, fejfájás,hányás,hasmenés,allergiás bőrkiütés


Emellett lehet tőle Stevens -Johnson szindrómás, ha valamiért nem bírja a szervezete.

2022. márc. 10. 13:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyes szerinted normális dolog, hogy 10 emberből kettőnek izomgörcsei lehetnek vagy gond a szívével?
2022. márc. 10. 13:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ez után a cár után majd candidas lehet a kisgyerek?
2022. márc. 10. 13:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az összes komolyabb antibiotikum megöli a természetes flórát, nekem mindegyik után kijön a candidám, mert eleve hajlamos vagyok rá.



Ez egy komoly fertőzésre való gyógyszer, gyerekként is azedtem sajnos.


Nyilván az orvos mérlegelte a kockázatokat és szükségesnek ítélte az adott gyógyszert felírni.


( egyébként pont 80 éves szintű kérdés.. 1 hete ugyanezzel hívott a nagymamám🙈, mert az urológus a monural után ezt írta fel neki)

2022. márc. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező akkor járj esőtáncot vagy várd meg hátha elmúlik magától 👍
2022. márc. 10. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6


az 5 válaszoló legalább írt valami tapasztalatot.Te addig jutottál hogy valamit ideböfögtél.Nyilván a kérdésre válasz nem érkezett tőled, de 100% hasznos...Menj táncoltass másokat is, ha már másra nem telik tőled.

2022. márc. 10. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
91%
7. Vajon miért 100% hasznos? Gondolkodj el 2 “hujjuj micsoda méreg a gyógyszer” agymenés között. 🤦‍♀️
2022. márc. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
A lányom 3 hétig napi 3x szedte olyan súlyos bakteriális hörghuruta volt. 2 éves volt akkor. Tudod,hogy mi történt? Meggyógyult végre 3 hónap betegség után. Ha te is úgy akarod,hogy meggyógyuljon a gyereked ajánlatos neki beadni. Az enyém már nem élne,ha nem lett volna ez.
2022. márc. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
91%

Nekem folyton ezt írta fel kamaszkoromig az orvos. Engem totálra vágott mindig (hasmenés, hasfájás stb), pedig szedtem mellé a probiotikumot.

DE! mindig elmulasztotta a hörög hurutomat, szóval hatni hatott.

2022. márc. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!