Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is tapasztalt már szorongá...

Andrea_B0418 kérdése:

Más is tapasztalt már szorongást pszichoszomatikus tünetekkel korai terhességnél?

Figyelt kérdés
Üdv! Én a terhességem 7.hetét kezdtem meg. Elkezdődtek a terhességi gyomorproblémák is, de nálam nem hányinger jelentkezett, hanem az étvágytalanság miatt állandó gyomorfájás, enyhe gyomorégéssel. Már éjjel is arra kelek, hogy fáj a hasam. Mivel ez megy már napok óta és normális ételt alig tudok enni, így elkezdtem szorongani ezen. De úgy komolyan. Mostmár konkrétan nem is tudok aludni éjjel, emiatt fáradt és nyomott vagyok másnap. Emellett így megjelent a gyomorideg is. Volt aki hasonlót tapasztalt már? Kicsit úgy érzem, hogy ez nem a szokványos terhességi rosszullét, emiatt beparáztam. Pszichológus felkeresése folyamatban van, de addig is szívesen fogadok tapasztalatokat.

dec. 20. 04:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az étvágytalanság és ételundor teljesen normális, sokakkal előfordul, emiatt (meg persze a hányás miatt is, akit érint) nagyon sokan fogynak is az első trimeszterben, és ha nem kóros vagy nem kórosan soványan kezdted a terhességet, akkor semmi problémát nem okoz. Minden más viszont, amit tapasztalsz az nem normális és minél előbb fordulj szakemberhez.
dec. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus mellett a háziorvossal is konzultálj savcsökkentő miatt.
dec. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért van gyomorégésed, mert semmit nem tudsz enni és a gyomorsavat marja a gyomorfaladat. Tudom, hogy nagyon nehéz ilyenkor, de magad miatt legalább pár darab kis falatot próbálj meg enni, mert tönkreteszed a gyomrodat. Próbálj meg megnyugodni, ezek egyébként teljesen normális terhességi tünetek, sőt minden furcsaság igazából. A babának pedig mindegy az is, ha csak egyoldalúan tudsz étkezni, mert csak az csúszik le, ha mellette fogyasztasz terhes vitamint, akkor szépen fog úgy is fejlődni. Inkább tényleg azt mondom, hogy magad miatt próbálj meg megnyugodni, fogadd el, hogy ez most egy ilyen időszak és ne stresszelj. Lesz még bőven a 40 hét alatt elég stresszelni való az étvágytalanság ne készítsen ki ennyire. :)
dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!