Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pszichoszomatikus izomgyengesé...

Pszichoszomatikus izomgyengeség? Vgy valami más lehet?

Figyelt kérdés

Üdv! 28 éves férfi vagyok. Mindig is az átlagnál gyengébb fizikumú voltam. Születésemtől fogva részleges szemhéjcsüngésem van, ami csak a nap végén jelenkezik mikor már fáradt vagyok, vagy olyankor ha hosszabb ideig kell nagyra nyitott szemmel előre néznem. Ezen kívül csak minimálisan tudom mozgatni a szemgolyóimat. Ezekkel igazából megtanultam együtt élni. Nem tudom, hogy van-e bármi köze a dologhoz, de két éve volt egy altatásos szájsebészeti műtétem aminek a végén ébresztéskor nem tért vissza az izomműködésem, még levegőt venni sem voltam képes ezért vissza altattak...

Az igazán súlyos tünetek kb 10 évvel ezelőtt jelentkeztek először és azóta nagyjából évente kétszer előjönnek és 1-2 hétig szoktak tartani. Fájdalmaim nincsenek. Olyan érzés, mintha nem tudnám az izmaimat működtetni. Ez nem csak a munkámban, de még a hétköznapi dolgokban is akadályoztat. Például: Szemmagasságnál feljebb nem tudom emelni a karomat ezért nem tudom megmosni a hajam vagy felrakni egy tányért a felső polcra. Ha leguggolok vagy leülök a földre biztos, hogy segítség nélkül nem fogok tudni felállni. Akadályoz az evésben, ivásban. Sokszor egy pohár vizet nehezen tudok a számig felemelni, nincs erőm normálisan megrágni az ételt, néha a nyelés is nehezen megy. Ritkán a beszédben is akadályoz kicsit. Nem tudok egy üdítőt kibontani. Nem tudok nehezet emelni vagy bármit megtartani pár másodpercnél tovább. Lépcsőzni csak úgy tudok ha felvonszolom magam a korlátba kapaszkodva. Bármit is csinálok, szinte azonnal elfáradok. És még sorolhatnám...

Nem tudom, hogy mi válthatja ki, de néha talán tudom kötni valamilyen nagyobb kudarcélményhez, stresszhelyzethez. Azt is észre vettem már, hogy néha ha nem figyelek rá akkor gond nélkül megy az ami előtte nem, viszont ha valamire már előtte rágörcsölök akkor az biztos, hogy az életem árán sem fog menni.

Előre is köszönöm a segítséget!



2023. jún. 17. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szűress szklerózis multiplexre.
2023. jún. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Myastheniára, mitokondriális izombetegségre. Vagy egyáltalán mire vizsgáltak eddig?
2023. jún. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmire, még nem mentem vele orvoshoz.
2023. jún. 17. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Te aztán fakír vagy. Az oldalon rakásra olvasom a szinte biztosan pszichoszomatikus sztorikat, akik már mindenkihez is mentek, de a lelki részt nem hajlandók figyelemve venni.

Te meg fordítva. Baktass el a dokihoz, és regéld el neki, vagy mutasd meg amit leírtál. Biztosan beutal neurológiára. Jobbulást!

2023. jún. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!