Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátrahajló méh terhesség,...

Hátrahajló méh terhesség, hason fekvés?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál, megerősítette a terhességemet, kb 6-7 hetes. Azt tudni kell az orvosomról, hogy nem fiatal már, szerintem bőven 60 felett van. Azt már eddig is tudtuk, hogy hátrahajló a méhem, most viszont arra is felhívta a figyelmem, hogy emiatt nagyobb az esély a vetélésre. Ennek már utána olvastam, tudom, hogy régen ezt gondolták de teljesen hülyeség. És azt mondta még, hogy minél többet feküdjek hason a 10-12. hétig kb, ezzel is segítvea helyzetet, mert ebben az időben szokott olyan esetleg előfordulni, hogy nem fér el a baba és emiatt vetélés esetleg a vége. Valaki aki hasonló helyzetben van, nektek tanácsoltak ilyet?😄

dec. 20. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

kapásból érdekes, hogy kb 6-7 hetes vagy. mi az, hogy kb? csinált egyáltalán uh-t? abból napra pontosan megmondják a korát, nem kb...


Kb ugyan akkora baromság ez a feküdj a hasadra dolog, mint a nagyobb esélyű vetélés.


nekem is hátrahajló méhem van. és 2 problémamentes terhességből gyerekem.

dec. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Válts orvost sürgősen én csak annyit ajánlanék.
dec. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csinált hüvelyi ultrahangot. Szerintem azért mondta, hogy 6-7 hetes mert az utolsó menstruációm első napja október 31. volt, mindig is 28-29 napos ciklusaim voltam viszont az utóbbi pár hónapban már 35 napos volt. Erre tudok gondolni, vagy nem tudom…
dec. 20. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hátrahajló méhem van, 2 gyerekem született, vetélésem sosem volt. Hason pedig sosem aludtam, mert utálom. De nem is tanácsolt senki ilyen butaságot...
dec. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"ebben az időben szokott olyan esetleg előfordulni, hogy nem fér el a baba és emiatt vetélés esetleg a vége"

Ekkora baromságot még az Ezo Tv-n sem mondanak.

dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy baromság.
dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Basszus… váltsak orvost akkor szerintetek? Olyan tanácstalan vagyok, első terhességem, csak a férjem tudja, így családtól tanácsot még nem tudok kérni, de így józan ésszel is elég butaságnak tűnt amit mondott… Fogalmam sincs kihez menjek esetleg helyette, vagy mi alapján döntsek..
dec. 20. 13:04
 8/11 A kérdező kommentje:
Eddig úgy voltam vele, hogy nem baj az ha idősebb, sok mindent látott már, tapasztaltabb. De pont beszéltük a férjemmel is, hogy lehet már túl maradi ez a korosztály, nem halad a korral, be vannak gyepesedve.
dec. 20. 13:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi alapja nincs ennek. Nem gyakoribb a vetélés és a hason fekvés nyilvánvalóan nem fog segíteni. Arról nem is beszélve, hogy a terhesség alatti inkativitás pont, hogy nagyobb kockázat mindenféle szempontból, mint az egészséges mértékű fizikai aktivitás.

Laikusként sosem lehetsz teljesen biztos az orvos szaktudásában, hiszen te annyit észlelsz, hogy kedves-e, törődik-e a problémáddal stb.

Mások megkérdezése sem feltétlen vezet eredményre, hiszen más laikusok is pont ennyi alapján tudnak vémeményt mondani.


Viszont túlaggódni sem kell. Ha nincs ismert betegséged, ami különös odafigyelést igényel, akkor a terhesség alapvetően egy élettani dolog, nem kell túlgondolni. Kb. annyi dolgod van, hogy szedsz folsavat, D-vitamint, egészségesen táplálkozol, normális fizikai aktivitást folytatsz (ha eddig sportoltál, azt is nyugodtan folytathatod), nem dohányzol, eljársz a javasolt vizsgálatokra.


A választott orvosnak pedig pont ugyannyi hátránya is van, mint amennyi haszna. Ha az sztk-ba jársz és mindig máshoz kerülsz, akkor több szem többet lát alapon nagyobb eséllyel derül ki, ha valami gond van pl.

dec. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

én márcsak azért is váltanék, mert nem tudta megmondani a korát?

Itt a ciklus hossza baromira nem számít. a baba mérete a lényeg a megállapításnál.

dec. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!