Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 34.héten 1500g a magzat, ez...

A 34.héten 1500g a magzat, ez nagyon kevés? El vagyok keseredve.

Figyelt kérdés

A 30.hétig minden a nagykönyv szerint történt,fejlődött a baba, viszont azóta eltelt közel 3 hét, mialatt a magzat összesen 150g-ot hízott (az "elvárt" 300-400 helyett). Így vagyunk kb 1500g-nál a 34.hét elején. Időközben lett gombás és bakteriális hüvelyfertőzés (kaptam flórajavítót, de nem javul).Ez mennyire függhet össze, hogy ezek a kórokozók felzabálják a magzat elől a tápanyagot? Nekem alig van étvágyam, kemény a méhem, rossz a közérzetem.

Segítsetek!



#magzat #Kicsisúly
dec. 23. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Nem
dec. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem kevés.
dec. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Nekek 29.héten mérték ekkorának. Kerek 3kg-val született 39+6on.
dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
11%

Nincs valamilyen tartós stresszforrás, amit valahogyan ki lehetne küszöbölni? Nyugtalanít valamilyen körülmény?


Valamilyen mentálhigiénés technikát próbálj meg internetről esetleg letölteni! Amelyik jólesik!


Meditációs zene ellazít, kisimítja a fáradt idegeket!

dec. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Szia! Elofordulhat az is, hogy elmerik :) ne aggodj minden rendben lesz, a pici babak is ugyan ugy megnonek mint a nagyobbacskak! Kellemes Unnepeket és boldog babas eveket! ❤️
dec. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Milyen magasak vagytok a pároddal? Ilyenkor a genetika is számít már.
dec. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a 32.héten volt 1800gr.Lehet csak elmérték neked.Nem hiszem hogy gond lenne. Ha 2,5kg-val születik meg a babád akkor az már normális súly, de figyeld meg lesz 3 kg is.Ne aggódj.
dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk 31+1 hetesen vették észre, hogy a hasa kisebb 2-3 héttel (egyik orvos 3 hetet, a másik 2 hetet mért). 32+4 hetesen, 1 hét múlva kontrollra hívtak, volt gyarapodás, de még mindig kisebbnek mérték, akkor 1750 körül volt a becsült súly.

Legközelebb 34+4 hetesen megyek, nézik az áramlást is.


Mindenképp nézess áramlást ha teheted, mert amíg az rendben van, addig semmi gond nincsen.

Fokozott fehérjebevitelt ajánlottak, két mérés között nálunk is látványosan segített (ha ez segített egyáltalán).


Az én orvosom is említette a genetikát, én is kicsi vagyok, 157 centi és a születési súlyom is csak 2500 gramm volt, időre. Igyekszem én is megnyugodni, de tudom, milyen ijesztő, amikor mások babája már 2400 (!!) grammnál jár ugyanezen a héten.

Rengeteg minden befolyásolja, ezért jobb, ha nem is olvasgatsz ilyenekről. Figyeld a mozgást, aktivitást, egyél sok fehérjét, próbálj kicsit lazítani és a következő mérésnél biztosan nagyobb lesz a súlya a babának!

dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Pontosan ugyanígy voltam én is, 30.hétig minden rendben volt és ugyanígy megállt a fejlődésben a pici. Nekem ez mellé még diagnosztizáltak magas vérnyomást (bár a laborértékeim nem utaltak toxémiára) és kevés volt a magzatvizem is. Engem 34.hetesen ez miatt megcsászároztak, 1450 grammal és 40 cmvel született a kisfiam. Preeklampszia és IUGR a diagnózis. Azóta már eltelt 1 év, 9 kg és makk egészséges. 😊
jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!