Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhesen rettegek,...

33 hetes terhesen rettegek, hogy mi lesz, ha a keményedések miatt elkezd nyílni a méhszàj?

Figyelt kérdés

Már kb a 24.héttől keményedek,de se a No-spa, se a max adag magnézium nem segít. Azt mondják, nagyon aktív a baba és főképp ezért van ennyi keményedés. De a méhszàj még ezen a héten szerdán is zárt volt szerencsére.

Nagyon félek, hogy idő előtt indul be a szülés, ha a keményedések miatt elkezd nyílni a méhszàj és nem tudják sehogy visszatartani. Pedig azt mondta a dokim is, hogy egy 3 hetet minimum még bent kellene maradnia a babának.

De a görcsoldón, a magnéziumon , a pihenésen, a sok folyadékon kívül én nagyon mást tenni nem tudok.

Volt olyan köztetek, akinek ilyen hamar jött a baba? Vagy a keményedések ellenére kihúzta a kiírt időpontig?


dec. 23. 23:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
94%

"De a görcsoldón, a magnéziumon , a pihenésen, a sok folyadékon kívül én nagyon mást tenni nem tudok."


De tudsz. Nyugodj meg de gyorsan.

Tudod,hogy a stresszel, rettegéssel ártasz a legtöbbet?


Amúgy meg a férjem 32 hétre született. De meg nem mondanád róla.

Nem kell mindig mindenen rettegni.

Tereld el a figyelmed. Holnap karácsony. Olvass valami karácsonyi novellát.


Én is sokat keményedtem meg jóslóztam. Kifejezetten sokat. 39+2-nél indult a szülésem.


Tudom,hogy kellemetlen, de tudsz mit tenni? Nem. Akkor meg feleslegesen ne stresszeld magad. Azzal teszel a legtöbbet.


Boldog karácsonyt!

dec. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, könnyű azt írni, de nyugi! Oké, ahhoz, hogy ne koraszülött legyen, kell még 3 hét.

De gondolj arra, ha mégis előbb jön, abszolút életképes már. Épp tavaly ilyenkor egy velem egyidős terhes ismerősöm 32 hetesen kellett megszülje a babát (jobban mondva sürgősségi császár). Teljesen egészséges kisfiú, még a nem korrigált korához képest is előre jár.

És hogy saját példát hozzak: nekem 24. héttől rövidült a méhszájam, keményedtem. Ágynyugalomban voltam 31. héttől. 35 hetesen egy ujjnyira nyitva voltam, ennek ellenére végigvittem, 40. hétben végül spontán indult el, előtte nap már kaptam időpontot indíttásra.

dec. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

33 hetesen már nem kell rettegni, jó eséllyel semmi baja nem lenne. A méhszáj nyílása, meg a szülés beindulása két külön dolog! Van, akinek a 20-as heteitől nyílik, mégis időre szül. Semmi okod az aggodalomra, ne rontsd el végét! Még túl is hordhatod ennyitől!


Nyugi!

dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedvesek vagytok. Csak annyi rosszat hallani, és tényleg még 3 hetet szeretnék valahogy kihúzni és utána már jöhet a baba. Csak ilyenkor a 3 hét is egy örökkévalóság. Bár azzal biztatom magam, hogy olyan aktív a baba, hogy nem lehet baj ha előbb jön sem.

Boldog Karácsonyt Nektek is 🙂!

dec. 23. 23:51
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta valaki, vagy csak te gondolod, hogy a haskemenyedes a koraszülést jelzi? Én korábban szültem, 36. hét és soha nem kemenyedett a hasam. Azt sem tudom milyen érzés.
dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Azt mondták, hogy a haskeményedéstől nyílhat a méhszàj. Meg azt is mondták, hogy a baba csinálja,hogy megüti a méhet és a méh mivel simaizom , összehúzódàssal reagál erre. De ha a baba csinálja, az nem okozza a méhszàj nyílásàt és ha nem nyílik, akkor nincs gáz. Én így tudom, nekem ezt mondták és végülis minden vizsgálatnàl a baba is jól van meg minden oké alapból, csak hetente kell kontrollra járnom emiatt.
dec. 24. 00:29
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A kemenyedes nem feltétlenül nyitja a mehszajat, sőt. Ha eddig zárt a mehszaj nem ertem,.miert idegeled magad rajta. Az elsonel egy kemenyedesem sem volt, míg a második gyereknel a második és harmadik trimesztert végig görcsöltem. A szülés előtti három napban már többször indulni akartam a kórházba. A 39. héten folyt el a vizem, a kórházban egy ujjas mehszajam volt... Semmit nem csinált a sok görcs a mehszajjal.
dec. 24. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia én 12-15 héttől keményedtem volt ,hogy 5 percenkét. Se nem pihentem ,se nem feküdtem.

Magnéziumot szedtem rengeteget.

Vérzéssel a 27. Héten kórházban voltam. Mindig azt mondtam hogy csak a 30-31, hétg bírjuk ki utána már jó esélyei vannak.

30.héttől minden hét ajándék volt és örúltem hogy ez is megvan. Érdekes volt mert kb 33.héttől kezdtem megnyugodni hogy ott már nagy baj nem lehet ha jön se lesz semmi gond így a keményedés is abba maradt.

A 37. Héten szúletett a kislányom. Piciként de egészségesen.

Nyugi innentől márvnem lesz semmi gond!

dec. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Én is így élek meg amúgy minden betöltött hetet, hogy na már ez is megvan, egyre nagyobbak az esélyek. Valószínűleg én sem félnék az egésztől, ha az eü-s személyzet nem úgy áll a dolgokhoz...

Szóval nem riogatnak. De riogatnak és így meg nehéz nyugodtnak maradni.

dec. 24. 06:41
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A szülés megindulása egy cseppet összetettebb folyamat, mint hogy a baba mocorgása kiváltsa. Nagyon komoly biokémiája van ennek. Nem véletlen, hogy annyi indított szülés végződik császárral, mert egyszerűen nem halad a folyamat. Totál feleslegesen rettegsz.
dec. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!