Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes terhes vagyok és...

33 hetes terhes vagyok és folyamatosan kemény a hasam /nem a néha keményedés/ minek a jele ez? /Picit izgulok/ Nehéz vele aludni, mozogni és nehezebbnek tűnik. Napok óta érzem.

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy lehet a fronttól is, abból van is most elég bőven. Magne B6-ot szedem folyamatosan, most naponta több szemet is beveszek és pihenek is napközben. A baba továbbra is aktív. Ez a feszülés esetleg lehet a növekedése miatt is?
2012. márc. 12. 08:43
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

Nem tudom, nekem a 29. héten keményedett sokat, akkor magnézium infúzió lett volna a megoldás, de mire eldöntöttük, hogy bemegyünk, megszűnt. Én ránézetnék, de ha folyamatosan kemény, és emellett nem fáj, akkor nem hiszem, hogy gond.

Plusz nekem ugye az a néha-keményedés volt akkor, ilyen folyamatosan kemény érzésem akkor volt, mikor befordult, aztán mikor megszoktam az új fekvését, elmúlt. De én megnézetném a helyedben.


31 hkm

2012. márc. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt a kismamablogból másoltam. Engem megnyugtatott teljesen.

(Szintén 33 hetes, ugyanebben a cipőben):


"A méh természetes állapotában is naponta többször összehúzódik, akkor is, ha nem vagyunk terhesek. Várandósan azonban a nagy pocak miatt jobban érezzük a méhizomzat összehúzódását, ami ijesztő lehet, hiszen minden várandósoknak szóló könyvben azt olvashatjuk, hogy a pocak keményedése a szülés megindulásának jele lehet. A dolog azonban nem ilyen egyértelmű.


Rögtön az elején különbséget kell tennünk a magzat mozgása által kiváltott pocakkeményedés és a méhösszehúzódás között. A baba -különösen a második harmadban- nagyon mozgékony, rúgdos, forgolódik, a könyökével bököd: a legtöbb esetben ez a pocak megkeményedésének oka. Ez a keményedés a legtöbb esetben nem fájdalmas (a harmadik harmad végefelé a baba nagy mérete miatt már akár fájdalmasnak is érezhetjük) és legfeljebb véletlenszerűen ismétlődik.


A valódi méhösszehúzódás ezzel szemben periodikusan jelentkezik. Egy összehúzódás legalább fél percig tart és 10-20 percenként vagy még gyakrabban ismétlődnek az összehúzódások. Ha valakinél gyakran fordul elő ilyen eset, és a méhszáj is elkezdett kinyílni, akkor Magne B6 tablettát ír fel az orvos, mert ez ellazítja az izmokat, s így a méhizomzatot is.


Szintén nem számít méhösszehúzódásnak az, amikor egész nap folyamatosan keménynek érzed a hasadat. Ez a helyzet nagyon ijesztő lehet, de tudnod kell, hogy általában külső körülmények hatására lép fel. Stressz, frontátvonulás, idegeskedés, túlterheltség okozhatja. Ha ilyet tapasztalsz, akkor több pihenés ajánlott."

2012. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Délután úgyis jelenésem van a védőnőnél, remélem Ő is megnyugtat.
2012. márc. 12. 09:02
 4/7 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarlak megijeszteni, de nekem 35 hetesen volt ez. A vége egy hét kórház, 33 óra infúzió, tüdőérlelö. De végül 38 hetesen szültem. Azt mondták hogy simán nyithatja a méhszájat, és sanszos a koraszülés. Én a helyedben a dokidat hívnám vagy mennék hozzá. Inkább mint a védőnőhöz! Vigyázz nehogy baj legyen!
2012. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A méhszájam zárt vagyis 6 napja voltam a dokinál és minden oké volt. A védőhőhöz pedig eleve mennem kellett. De már jobb is a pocim, de figyelek nagyon, sokat pihenek. Persze ha bármi van újra, rögtön hívom a dokim. Köszi!
2012. márc. 13. 07:57
 6/7 anonim válasza:

Szia! Én is 33 hetes terhes vagyok annyi különbséggel, hogy én a 31. héten bekerültem kórházba mert beindult a szülés a front miatt. Itthonra a dokim aki genetikus a Magne B6-ot nem javasolta, a Béres magne b6-ól pedig ment a hasam. Most Magnézium citrátot szedek 3x1-et amibe egy szemben van 500 mg. Ugye a magnézium izomlazító. Lehet kevesebbet is szedni de a front miatt ha kell még a reggeli és az ebéd között is beveszek egy felet.

Én ezt tudom ajánlani mert ez jó és a hasad se megy tőle. [link]

És persze rengeteg pihenés!!!!!!!!


33 hetes kismama

2012. máj. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de már megvan a kisbabám! :) 39,5 hetesen született, teljesen egészségesen. Most már több mint 5 hetes. :) A magne B6 a 36. hétig javasolt, aztán a málnalevél teára váltottam...
2012. máj. 29. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!