Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek lenne a feladata kitölte...

Kinek lenne a feladata kitölteni a 7.oldalt a kiskönyben?

Figyelt kérdés
Logikusnak tartanám, hogy az orvosomnak, de Ő csak nyomott rá egy pecsétet, aztán mikor kérdeztem azt a választ kaptam, elég fura hangsúllyal, hogy "majd a védőnő kitölti". Viszont a védőnőm már az elején elmondta, hogy Ő csak a saját részét fogja tölteni, az orvos vagy szonográfus helyett egy betűt sem írhat be. Magándokim van, 2 asszisztenssel dolgozik, így nem értem miért lenne fáradság kitölteni azt az oldalt. A munkahelynek kellene adókedvezményhez, de még egy szimpla igazolást se adott a nőgyógyászom a betöltött 12.hétről, elvileg azt majd a házi orvostól kérjem. Nektek ki írt a védőnőn kívül a kiskönyvbe? Ha legközelebb megyek a dokimhoz kérni fogom újra, hogy töltse ki, de nem értem miért kell ezért kb.könyörögni.
dec. 26. 09:13
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

A 7. oldal az a terhességmegállapító/12 hetes UH/ és terminusos oldal?

Nálunk azt az tölti ki, aki a 12 hetes ultrahangot csinálja (vagy annak az asszisztense ugye).

dec. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a doki töltötte ki. Amit kihagyott, arra megkért, hogy írjam be.

90 napos igazolást konkrétan úgy adott ki, hogy a kezembenyomta üresen, lepecsételve, aláírva és töltsem ki. Táppénz javaslatot is. Nekem ezzel nincs bajom, olyan adatokkal, amiket én is be tudok írni, minek "fárasszam", illetve húzzam az időnket?

dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
75%

A munkahelynek nyilatkozat kell, a nav oldalan eléred.

Neked az orvpstól kell igazolás, hogy betöltötted a terhesség 90. napját, és ezt neked kell megőrizni az adójogi elévülésig (ha idén már jogosult vagy, akkor 2029 végéig, ha jövőre, akkor 2030 végéig).

dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm azoknak, akik a kérdésre adtak választ. Nem az volt a kérdésem, hogy mit kérhet el a munkáltató, de nem lep meg, hogy néhány ember leküzdhetetlen vágyat érez egy ilyen kérdésnél is, hogy valamibe beleköthessen.
dec. 26. 11:05
 15/24 anonim ***** válasza:
64%
Te magad írtad le, mire akarod hasznalni, sokkal teljesen oké, ha bárki elmondja, hogy nem erre van szükséged.
dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Igen, de számomra ezek nem hasznos válaszok, mert úgy is azt adom le, amit a HR kér tőlem. Illetve nem is erre voltam kiváncsi.
dec. 26. 11:11
 17/24 anonim ***** válasza:
88%
Nem, ne azt add le, amit kérnek. Tessék ismerni a rád vonatkozó szabályokat és kiállni magadért.
dec. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél nem volt kitöltve egyáltalan ez az oldal. 2019.

Babavárónk nem volt akkor még, a csed/gyedhez pedig külön lapon kérték az orvosi igazolást. Tappenzes papír, csak máshogy kitöltve.Pedig 28nappal elöbb igényeltem.


2021ben a védőnő beírta a kiirt napot és ennyi.

Ott is a csed/gyedhez tp papír kellett kitöltve, pedig más munkáltatóm volt.

Ott már volt babavárónk, oda a 12hetes genetikain kapott lelet kellett.

dec. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hr-es vagyok.

Nem kérhetünk el kiskönyvet. Nem ez a szakszerű eljárás.

Az orvostól kell kérni egy igazolást, ami valóban úgy néz ki mint egy táppenzes papír. Ezzel igazolja a kiírt napot, és hogy mikortól igényelheted a csedet.

dec. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
#19 Háziorvos vagy nőgyógyász adja ki ezt az igazolást? A kiskönyv másolatát a CSED igényléshez kérték (szülés előtt), akkor ahhoz is elégnek kellene lennie ennek az igazolásnak?
dec. 26. 12:08
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!