Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek lenne a feladata kitölte...

Kinek lenne a feladata kitölteni a 7.oldalt a kiskönyben?

Figyelt kérdés
Logikusnak tartanám, hogy az orvosomnak, de Ő csak nyomott rá egy pecsétet, aztán mikor kérdeztem azt a választ kaptam, elég fura hangsúllyal, hogy "majd a védőnő kitölti". Viszont a védőnőm már az elején elmondta, hogy Ő csak a saját részét fogja tölteni, az orvos vagy szonográfus helyett egy betűt sem írhat be. Magándokim van, 2 asszisztenssel dolgozik, így nem értem miért lenne fáradság kitölteni azt az oldalt. A munkahelynek kellene adókedvezményhez, de még egy szimpla igazolást se adott a nőgyógyászom a betöltött 12.hétről, elvileg azt majd a házi orvostól kérjem. Nektek ki írt a védőnőn kívül a kiskönyvbe? Ha legközelebb megyek a dokimhoz kérni fogom újra, hogy töltse ki, de nem értem miért kell ezért kb.könyörögni.
dec. 26. 09:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Én az orvosommal töltettem ki, babaváróhoz így kérte a bank.

Engem is próbált egy pecséttel lerázni, de ragaszkodtam a teljes kitöltéshez.

dec. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Az orvosnak kell kitöltenie. Jó felelőtlen hogy belenyomja a pecsétjét a kotöltetlen oldalra. Így te is odaírhatnál bármit az ő nevében, amiért ő a felelős.


Én biztos hogy egy ilyen magánorvos nak egy fillért se fizetnék többet. Sőt már akkor se lettem volna hajlandó addig kifizetni a vizsgálatot ameddig ki nem tölti, mivel az ő feladata, az oldal tetejére is oda van írva.


(Ha jön majd ott valaki hogy neki a védőnő töltötte ki, szabálytalanul csinálta, mert ezt csak az orvos tölthető ki.)

dec. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

"A munkahelynek kellene adókedvezményhez"

A munkahelyed SEMMIT nem kérhet el az adókedvezményhez. A "12. heti" (betöltött 90 nap) igazolást sem. Azt neked kell megőrizned 5 évig egy esetleges adóhatósági ellenőrzéshez.

dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
77%

#3 Ha az adókedvezményhez nem is, de a CSED igényléséhez ha a szülés előtt igényli kell a 7. oldal a munkahelyének.


(Meg kell a banknak, meg kell ingyen babaváró csomagok igényléséhez, úgyhogy nem lehet kitöltetlenül hagyni)

dec. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
A kiskönyv 7.oldaláról és az igazolásról is a másolatot kérik, nem az eredetit. Másképp mi alapján lennék rá jogosult?
dec. 26. 09:36
 6/24 A kérdező kommentje:
Illetve igen, a CSED-et 28 nappal szülés előtt szeretném igényelni, így ahhoz is kell majd.
dec. 26. 09:38
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

"Másképp mi alapján lennék rá jogosult?"

Az alapján, hogy megszülöd azt a gyereket egyszer és adóazonosítója lesz. Az igazolja, hogy utólag magzatkorában is jogosult voltál.

Az orvosi papírok szenzitív adatokat tartalmaznak, nem kérheti el semmilyen munkahely.

Ez a szakmám.

dec. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

#5 Az alapján hogy nyilatkozol hogy jogosult vagy rá. Az összes adókedvezmény így működik.


(Nekem személyi kedvezmény is jár "fogyatékosságra", semmi köze a munkahely ék hozzá, hogy milyen betegség alapján kapom, nekem csak nyilatkozni kell hogy jár, a munkahely meg köteles elfogadni.)


Ha a NAV ellenőriz nem a munkahelyeden fogja keresni az igazolást, hanem rajtad.

dec. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
74%
A munkahelyeden külön igazolást kérnek a 90. nap betöltésére, én ezt is a magándokival írattam alá, a formanyomtatványt a munkáltató adta. Soha, semmilyen körülmények között nem adom ki a kezemből a kiskönyvet, csak orvosnak, védőnőnek. A bank sem kérte el, a babaváróhoz az igazolást megtalálod a neten, kinyomtatod, doki aláírja és beadod a bankba. Egy hónapja estem túl ezeken és egyik helyen sem kérte tőlem senki a kiskönyvet. Szép is lenne. Mi köze hozzá a banknak, hogy milyen a vérnyomásom meg hány kg vagyok?
dec. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
85%
Ahogy hetes írja! Nekem is kérte a munkahely, én meg visszakérdeztem, hogy mi alapján? Azon az oldalon az én egészségügyi adataim is ott vannak, semmi köze senkinek a menstruációmhoz... Babaváróhoz meg külön formanyomtatvány van. Hihetetlen hogy emberek kritikátlanul adnak mindent oda fénymásolni...
dec. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!