Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen idősen már jó esélyekkel...

Ilyen idősen már jó esélyekkel indulhat egy koraszülött?

Figyelt kérdés

Tegnap 33+5 hétre be kellett feküdnöm a kórházba, mert már egy hónapja túl sok , tegnap pedig rengetegnek ítéltél meg a magzatvízem. Nincs fertőzésem, elvileg a babának sincs fejlődési rendellenessége, ma reggel pedig csinálnak egy újabb cukorterhelést, hogy nem lettem-e a 26. hét óta (mikor az első terhelés volt) mégis cukros.

Ha nem ez a probléma, akkor elvileg vénásan szteroidot fogok kapni, fogalmam sincs mire. Annyit mondtak, ha csökken a víz, hazaengednek, ha nem, akkor be fogják fejezni a terhességet =császár. Mert így bármikor ,bárhol megrepedhet a burok és akkor inkább elébe mennek a dolognak. De nem mondták, hogy megvárják -e a 36.hetet és akkor császároznak, vagy előbb .

Nagyon félek, mert fogalmam sincs semmiről, semmiről nem adnak tájékoztatást, ha kérdezek, kb elhajtanak . Nagyon sz@r lelkiállapotban vagyok, mert hirtelen ért ez a befektetés és azt mondták,csoda hogy eddig nem repedt meg a burok ennyi magzatvízzel (múlt héten 105mm volt , tegnap 140mm). És ami még aggaszt, hogy múlt héten 2100grammra becsülték a baba súlyát, tegnap 2065grammra. Lehet egészséges szerintetek a babám? Rettegek most már szó szerint.


dec. 28. 01:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát sokat nem tehetsz, de lehet egészséges persze. Szerintem ha lehet akkor minél tovább bent fektetnek, mozogni se lehet nagyon majd és tolnak pár hetet. A súlya nem vészes, enyém 39. héten lett meg 2420 grammal :)
dec. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hát mozogni mozoghatok, pont nem érdekli őket. De legkésőbb a 36.héten ezt a doki mondta, így be kell fejezni a terhességet.
dec. 28. 02:01
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a szobatársam emiatt volt a sote1-en bent, ő nem kelhetett hivatalosan fel, a kaját is neki szobába hozták be emiatt. Őt 37. héten császározták, de bent volt ő is 2 hónapot, egészséges gyereke van.
dec. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hát itt (vidéki kórház) aztán senkit nem érdekel, hogy felkelsz vagy mit csinálsz. Nem fáj semmid? Akkor oké minden. Na kb ez a hozzáàllàs.
dec. 28. 02:14
 5/19 A kérdező kommentje:
Bár a trombózis hajlamom miatt azért nekem muszáj is valamennyit mozogni. De a legjobb ,hogy influenza járvány miatt látogatási tilalom van.....
dec. 28. 02:15
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

24. héttől és minimum 500 grammtól/30 centitől már életbentarthatónak számítanak, illetve minden olyan esetben, ahol mutat életjelenséget a baba.

Ha ma születne meg a babád, valószínűleg akkor se lenne semmi baj.

Az én fiam 36+5-re született, koraszülöttnek számít, mert nem töltötte be a 37. hetet, de 2760 grammal jött, 46 centivel, azóta pedig már 9,5 kg-os, 75 centis, 11 hónapos rosszcsontka.

Úgyhogy nyugodj meg, próbálj meg nem stresszelni, nem lesz semmi baj! Maximum kicsit kisebb rucikat kell hajtogatnod az első hetekben - hónapokban.

dec. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi gond, 34. hét már teljesen jó. Nekem más gonddal sikerült 35 plusz 5-ig elhúzni a császárt, pic-re sem került a lányom, teljesen jól fejlett volt, semmilyen beavatkozás nem kellett. 34 hetes sem olyan koraszülött, mint amit elkepzelhetsz most.
dec. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást! Csak olyan nemntörődöm itt mindenki. Nem tudom mi fog történni, nem mond senki semmit. Utálom a kórházi tartózkodást is és féltem a babát is. Ma kiderül, hogy mégis cukros vagyok-e vagy sem . Újra megcsináltàk a cukorterhelést.
dec. 28. 09:57
 9/19 anonim ***** válasza:
Írd meg mi lett! Szorítok hogy minden rendben legyen!
dec. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ma már kaptam tüdőérlelőt egyet, éjfélkor a másodikat, aztán holnap még kettőt. Kiderült, hogy van terhességi cukrom is sajnos ,ami a 26.hét óta alakult ki.
dec. 28. 15:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!