Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek jelentős...

Van itt olyan, akinek jelentősen kisebb súllyal született a babája, mint az ultrahangos becslés?

Figyelt kérdés

Fordított esetet sokat hallottam, ahol kisebb súlyt vagy akár IUGR-t pedzegettek és végül átlagos vagy közel átlagos súlyú baba született. Olyat viszont nem nagyon, ahol 3 kg fölötti súlyt becsültek, a baba mégis sokkal kisebb lett (mondjuk 2500 g vagy alatta). Ez is megesik?


Köszi szépen!



jan. 6. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiamat becsülték 4500 grammra,vagy nagyobbra.

Aztán 3600 grammal született.

jan. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés beindulásakor csináltak uh-t, ahol a főorvos őfelsége bőven 4 kg fölé saccolta a fiúnkat. 4 óra múlva megszületett 3060 grammal...
jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4200-at mondtak 31. héten és 3080 g lett. Ráadásul magánorvos vadiúj géppel.
jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nővérem gyerekét becsülték 4500 grammra. 3500 alatt volt.


Az enyémet kicsinek becsülték (36. héten 3 kg-ot), végül 41. hétre született akkor volt 2900 gramm.

jan. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szobatársam 5 kg gyereket szült, 1.5 kg-val becsülték kisebbre.
jan. 7. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőm. Bőven 4-4.5 kgra saccolták, mert nagy volt a fejkötfogara. Azt mondták nem fogja tudni természetesen megszülni.

Végül 39 hétre született természrtes úzon 3200 kilóval.

jan. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat! Ezek szerint felfele is elmérnek, de olyannal senki sem találkozott, hogy a baba váratlanul túl kicsi (2.5 kg alatti) legyen - ez azért megnyugtató.
jan. 7. 08:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon kicsi babát "jósoltak" végig, folyamatosan b@sz#gattak, hogy nagyon kicsi hozzám képest, mert magas vagyok. 2850 grammal született. Valóban nem lett nagy baba, de nem is olyan extra kicsi, mint ahogy piszkáltak vele állandóan.

Ismerősömnek óriás babát mondtak, ahhoz képest 2750 gramm lett.

Egyáltalán nem pontosak ezek a mérések.

jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!