Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít terhesen kezelést...

Mi számít terhesen kezelést igénylő magas vérnyomásnak?

Figyelt kérdés

27 hetes terhes vagyok, harmadik gyerek. Életemben nem volt vérnyomásproblémám. A védőnőm egy alkalommal 138/90 vérnyomást mért, utána dokinál rendben volt, mert nem számítottam rá, hogy mérni fogja 🙈, nos, azóta úgy felstresszel már a gondolata is a mérésnek, hogy szinte mindig 130 felett van, ha itthon mérem is 🙈 1-2X volt 141-3, magasabb soha.

Mindenhol ezt a 140/90et írják, hogy magasnak számít, de mi van akkor ha csak így körülötte mozog és egyébként 0 tünetet okoz.

Labor tökéletes, vizelet rendben, de egész nap csak ezen stresszelek...

Csütörtökön megyek dokihoz, addig írogatom itthon az értékeket, de érdekelne tapasztalat ezzel kapcsolatban. Tegnapelőtt voltam a védőnőnél, aki megint magasat mért, 140/79 és mondta, hogy méregessem, de csak ennyit.


jan. 6. 22:40
 1/7 anonim ***** válasza:
39%
Tudod a választ, nyilván ha alatta van, akkor az nem magas.
jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak a védőnő már kb. 130nál belémrakta a parát az elkerekedett szemeivel, mintha kb. már lehetne is temetni.
jan. 6. 22:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 140 körül volt a max (csak a védőnőnél, utáltam azt a nőt), arra még nem mondtak semmit, csak h méregessem otthon.
jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

140/90



Ez alatt normális

jan. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
Én ugyanigy jártam mint te. A korhazban 148/85 körül volt állandóan, folyton toxemia miatt kérték a pisit is, vérnyomás naplót kellett vezetnem és írták fel vérnyomás csökkentőt, hiába mondtam hogy otthon rendszereswn merem és teljesen normális a vérnyomásom, otthon 125/80 vagy annyi se volt. Már maga a tudat hogy mérni fogják felstresszelt. 😅😅
jan. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is 140 körül mozog és 3x kell gyógyszert szednem
jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma 3X mértem. 126/80, 131/79 és 130/74 volt, 90-91 pulzussal. Elkezdtem írogatni, aztán csütörtökön megmutatom a dokinak, kiváncsi leszek...
jan. 7. 18:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!