Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kárt okoztam a babának a...

Kárt okoztam a babának a felesleges tüdőérlelò injekcióval? Háttérbe szorulhat emiatt az agyi fejlődése?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bementem szombat este a kórházba azért, mert gombás fertőzésem volt, amit canesten kúppal meg krémmel kezeltem a megfelelő napig, azonban még mindig sebes a hüvelyem kívül, belül fájt.

Sajnos szombat este 9 órakörül jelentkezett egy olyan tünetem, hogy rettentően égett az alhasam, pont, ahol a kicsi feje van és olyan érzésem volt, mintha be lenne gyulladva a méhem.

Minden lépés fájt, amit megtettem a pocakommal és kisebb mozdulatokra be is nyilalt. Azt éreztem felszállt a fertőzés esetleg és begyulladt a méhem. Így gondoltam, ha bemegyek a sürgőségire majd meg uh-znak, vesznek esetleg kenetet, írnak fel kúpot megint.


Hát nem ez történt. A doki borzasztóan trágár volt, veszekedett, hogy milyen sokan ülnek kint. Meg se kérdezte mi a bajom, elkezdtem neki sorolni, de nem hallgatta meg csak az aszisztensének beszélt.

Annyit csinált, hogy felnyúlt és mondta, hogy zárt a méhszáj és a koraszülés elkerülése végett be kell feküdnöm és felírt pár dolgot, amit akkor még nem tudtam micsoda.

Mondták feküdjek be és jött a nővér az 5 g-os Mg infúzióval meg a tüdőérlelő injekcióval. Na akkor elsírtam magam és mondtam, hogy én ezt vissza szeretném utasítani! Saját felelőségre hazamenni! Mert én nem ezért jöttem és hogy inkább keresek egy magán nőgyógyászt, aki másnap megvizsgál.

Elkezdtek velem csúnyán beszélni, hogy nem érdekel engem a gyerekem és hogy ha már bejöttem ez nem így műkődik. Ez a szabály, hogy 3 napig bent kell maradni és ezeket meg kell kapnom, mert az orvos előírta és ez a protokoll.


Utána olvastam és nagyon felcseszte az agyvizem, hogy írták, hogy ez a szteroid esetleg a baba tüdejére koncentrálva háttérbe szoríthatja pl. Az agy mellékvese fejlődését stb.


Csak egyet kaptam hálistennek. Soha többet nem jövök be ide a kórházba.


32 hetes vagyok. Végül 10 g Mg-ot folyattak belém, felment a cukrom, bevizesedtem stb. Elsápadtam stb.


Thdom, hogy nagyon sok mindenkinél akinek pl. Nyilt a méhszája, ikreket vàr, magas a vernyomása, betegsége van stb. annak életmentő, de én azt gondolom nekem erre nem volt szükségem és szörnyen rettegek, hogy ezzel a mesterséges dologgal ártottam neki, mert tudom, hogy szépen fejlődött odabent.


Azt is tudom, hogy rengetegen kaptak már ilyet és nem lett bajuk, azonban még is valahogy nagyon negatív érzéseim vannak. :(



jan. 7. 22:23
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Az infúziót és injekciót hajnalba kaptam. Reggelre már nem fájt a méhem egyébként.
jan. 7. 22:23
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártott a babának nyugodj meg. Én betöltött 24. héten kaptam három tüdőérlelőt. Makk egészséges a lányom.
jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem lesz baja. Mellesleg, ki tudja hogy tényleg hamarabb jön-e.


2.fiamnál begyulladt a méhem (utólag derült ki), nem fájt, csak simán elfolyt a magzatvizem 35.hétben. 3 napig sikerült visszatartani, addig kaptam tüdőérlelőt 3x. Majd 3.napon furcsán éreztem magam, jeleztem az orvosnak aki sos megcsászározott, és mondta hogy csúnyán begyulladt a méhem, már kezdett keményedni az egész szövet, másnap 40 fokos lázam lett volna minimum...


Szóval én örültem a tüdőérlelőnek, makkegészségesen jött világra, nem kellett se légzéstámogatás, se inkubátor.

jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fájt már mivel kaptál magnéziumot infúzióba. Az orvos gondolom értette a dolgát,ne aggódj ezen. Rengetegen kapnak,ha meg megszültél volna ott vagy otthon utána,akkor meg az lenne a gond,hogy de miért nem adtak. Nem értem a problémát igazából.. segíteni próbáltak neked. Internetről tájékozódsz az orvos helyett. :(
jan. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
4# vagyok. Nálam idő előtt nyílt méhszájnál merült fel,ha tovább nyíltam volna kapok. Végül nem kellett,de tényleg rengetegen kapnak,plusz rásegítés. Ismerősöm egész nap keményedett és nyílt is estére,ő is kapott bent. Inkább örülj neki,hogy itt tart a tudomány. A cukrod meg persze,hogy kiugrik a szteroid miatt.
jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen kapnak tüdőérlelőt. Én is kaptam lányommal 3at. 5 éves és semmi baja
jan. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon megnyugtatóak a válaszok.

Az is bajom, hogy holnap talán hazaengednek, de a problémára ennyi napig senki nem nézett rá és nem is fog, itt vagyok kúp és kenőcs nélkül és mar a hüvelyem és a hüvelynyílásom.

És ennyi idő alatt már elmentem volna egy orvoshoz.

Maga a méhgyulladt érzése meg elmúlt és gondolom, hogy a 10g mg-tól, hisz az akárhogyis nézzük marha sok.

jan. 7. 22:54
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Én jelezném a reggeli viziten a problémám, és udvariasan, de határozottan kérnék rá megoldást mielőtt hazaengednének.


A tüdőérlelőtől meg nem lesz semmi baja a babának. Nekem aznap kezdték el adni, ahogy elértem a 24+0-át; összesen 3 volt. Kislányom 5 éves, egészséges, okos.

jan. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

"bemegyek a sürgőségire majd meg uh-znak, vesznek esetleg kenetet, írnak fel kúpot megint."


Ez egyik sem a sürgősségi feladata. A sürgősségi ellátás lényege az életmentés és a maradandó károsodás megakadályozása. A hüvelygomba egyik kategóriába se tartozik.


Te a sürgősségire 36 hétnél fiatalabb terhességgel alhasi fájdalommal mentél. Erre azt vátad hogy ott majd hüvely gombával fognak kezelni... Az alhasi fájdalom koraszülés jelenthet, ennek a megakadályozására kaptad a kezelést nagyon helyesen. Az orvos nem teheti meg hogy hazaenged, mert ha egyszer bementél, és hazaküld és te véletlenül othhon megszülsz akkor meg bepereled hogy miért nem tartott bent meg miért nem adott tüdőérlelőt.


A tüdőérlelő nem árt.

jan. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Értem, màr most tudom, többet nem jövök be, hanem megvárom a másnapot és keresek egy orvost még ha szétszakadok is, mert ezek szerint rosszul mértem fel a helyzetet sajnos. Úgy szégyellem.
jan. 8. 03:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!