Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek meddig csináltak hüvelyi...

Kinek meddig csináltak hüvelyi ultrahangot?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál, pontosan 7 hetes vagyok, és 3 hét múlva kell visszamennem.

Akkor is még hüvelyit fog csinálni? Ha muszáj, akkor természetesen oké, csinálja de annyira kellemetlen hogy pucéran kell végigszambázni a rendelőn, egy pillanat elég hogy megfázzon az ember, szétfeszített lábakkal feküdni azon a széken, úgy, hogy még fel is kell húznom magam, ha akarok valamit látni a monitoron. Arról nem is beszélve, hogy azért bennem van a félelem, hogy mi van ha valami fertőzést vagy valamit óhatatlanul belém tuszkol?


Van esély rá, hogy már normális ultrahangot fog csinálni?


jan. 11. 12:07
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
83%
Jó darabig lesz még hüvelyi, sőt, a harmadik trimeszterben nekem mindig van, hogy nézzék a méhnyak hosszát is. Ne félj a fertőzésektől, nen lehet gond.
jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Szokj hozza, mert lesz meg ra boven alkalom, hogy alulrol vizsgalnak.

Na meg a szules is, ugye :D


De az elso genetikai uh egyebkent mar hasi szokott lenni. Ha nem latja valami miatt rendesen a babat, akkor viszont huvelyivel is megnezi.

jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 6 hetesen vérzés miatt ügyeletre kellett mennem, ott hüvelyi volt nyilván. Utána még a 8. hétre hívták vissza, akkor is és két hét múlva a 10. héten is. A 12. heti genetikait már hasi uh-val végezték.


Egy jó tipp: én mindig szoknyában vagy télen tunikában megyek nőgyógyászhoz, hogy le tudjam húzni a fenekemre picit amíg az öltöző fülkétől elsétálok a vizsgáló alkalmatosságig. Rákszűrésre is így jártam, így mikor felülök, csak picit fel kell húzni de mégsem érzem magam meztelennek. Harisnyát, bugyit persze leveszem alóla.


Fertőzés kockázata minimálisan mindig fennáll, de azért erre egy várandós esetében még hatványozottabban figyelnek szerintem. Hasi uh-val ilyen pici terhességet nem látnak pontosan, sőt, ha esetleg nagyobb súlyfelesleg miatt vastagabb a réteg a hasadon, akkor később is szükség lehet hüvelyi uh-ra. Meg ahogy itt előttem is mondták, vannak, akik a méhszáj hosszát is így mérik, mert pontosabb.


Hidd el, ez nem valami fura perverzió az orvosok részéről, szimplán végzik a munkájukat legjobb tudásuknak megfelelően. Ha ennyire nem bízol az adott dokiban, érdemes váltani.

jan. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

3 terhességem volt (2019,2020,2021), A középső ráadásul problémás volt, műtéttel fejezték be.

1x nem volt hüvelyi uh-m.

jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
68%
3. A férjed pénisze sem steril, azzal mégsem volt gondod 😂
jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Hüvelyi UH-t az egyiknél az első 2 vizsgálaton, a másiknál csak az elsőn csináltak nekem, viszont utána is minden hasi UH előtt volt sima hüvelyi vizsgálat is. (Magánba jártam) Nem tudom nálatok hogy van, de a félelmed szempontjából ugyan mindegy a hüvelyi uh vagy a vizsgálat a hasi előtt. Ha ennyire parázol, akkor tagadd meg a hüvelyit, amíg jó idő nem lesz. Más kérdés, hogy ennyit ki lehet bírni, hogy lássa rendesen a doki, hogy minden rendben van-e.
jan. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a 12 hetes genetikai hasi volt, kicsit sajnáltam hogy azért nem vizsgált meg lent is legalább, hogy nincs e fertőzés vagy valami.
jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
45%

Akkor a szövegértés nulláknak, még egyszer: Orvos mondta, hogy mindig van minimális fertőzésveszély. Nyilván nem minden nőnél lesz baj, de ritkán előfordulHAT. Azon gondolkodtatok már, hogy lehet tele minden kórház durva fertőzésekkel, amikor elvileg mindenből mindig sterilt használnak?🙄

Senki nem mondta, hogy hobbiból akarnak kotorászni a p.námban. Nyilvan 5 hetesen hasinak értelme se lenne, 12 hetesen viszont nem indokolt, ezért is van 90%-ban hasi. Nyilván, ha úgy is tökéletesen látható, nem fogok hüvelyire menni. Ha ott, akkor, egy GENETIKAI uh.-n azt mondaná a doki, hogy bocs, de ezt, vagy azt nem látom hasival megnézném hüelyivel, egyértelmű, hogy nem ellenkeznék, mivel az a lényeg, hogy lássa. Szülészeti erőszakról se írt senki. Értelmesen és magyarul leírtam, hagyom, mert szükséges, de attól még nem élvezem. Akinek nem sikerül értelmezni, tanuljon meg magyarul.

Puszi,

#5

jan. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
17%
Soha nem volt hüvelyi ultrahangom. Vàrandósság alatt egyszer sem turkàltak bennem kèzzel. Ezek olyan undorìtó ès felesleges dolgok.
jan. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

6. Héten és még a 10.heten is, mert hátra hajló méhem van, nem látszott kb semmi.

Aztán a végén.

Sőt, kézzel vizsgáltak hogy mi van a méhszájjal és még burkot is repesztettek...

jan. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!