Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vajon erre az értékre kellene...

Vajon erre az értékre kellene már plusz vasat szednem? Senki nem mondta.

Figyelt kérdés
7,5 lett a 36.héten levett véremben a vas és 5,8 az alsó határ. A 26.heti labornàl mikor a cukorterhelés is volt, ott 22,9 volt a vasam. De most sem mondta a nőgyógyász,hogy kellene valami vaskemészítmény. Pedig említettem neki, hogy gyakran van légszomjam,meg szívdobogás érzés, de csak annyit mondott rá, hogy hát ilyenkor a terhesség már szó szerint terhes. A háziorvos szintén kb ennyivel elintézte a dolgot mikor kérdeztem. Az jutott eszembe, hogy mi van akkor ha veszek valami vény nélkül kapható vaskemészítményt és elkezdem szedni? Vagy ha nem mondták, hogy kell, akkor inkább ne?
jan. 14. 08:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
De, remek gondolat, mindenfelet beszedni terhesen orvosi javaslat es ellenorzes nelkul. Nekunk ez hogy nem jutott eszunkbe?
jan. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Nem az van, hogy sok lenne itt a, te szavaddal élve, b*szatlan nő. Csak arról van szó, hogy hülye kérdésre csak hülye választ lehet adni.
jan. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%
Ha a nőgyógyász és az orvos sem mondott rá semmit, akkor magadtól miért kezdenél el csak úgy beszedni minden sz*rt? Inkább akkor egyél olyan ételeket, amiben több a vas, de ne kezdj el semmit szedni mert te jónak látod…
jan. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
5.8 az alsóhatár, neked 22.9 tehàt nem kell szedned
jan. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem mondták, akkor nem kell. Nekem mondták, záróra is ráírták.

Vasat nem szabad csak úgy, mert a szervezet másképp raktározza meg nem is lehet huzamosabb ideig alkalmazni.

Legközelebb megint kérdezz rá esetleg.

jan. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

36 hetes terhes vagy. A légszomj azért van, mert a baba már akkora, hogy nyomja fel a belső szerveket a tüdő felé és úgy csökken a légzés kapacitás. Teljesen természetes élettani folyamat.


A szívdobogás érzés a túlzott stressztől van, illetve az izgulás miatt. Szintén természetes, hogy izgulsz, stresszelni feleslegesen viszont nem kell. Egy picit higgadj le és élvezd ki az utolsó néhány hetet, ami hátra van.


Ami az eredményt illeti, teljesen jó a vas értéked, a vashiány ennél sokkal alacsonyabb szinten kezdődik. Vaspótlást csak akkor szabad, ha orvosi vélemény van rá és többszöri vizsgálat során derül ki ők, amiért valóban kell. Ebben az esetben is csak azt a vasat szabad szedni, amit az orvos ír fel. A vény nélkül kapható készítmények egyrészt nem tartalmaznak olyan mértékű hatóanyagot, amire egy esetleges pótlás esetén szükség lenne. Másrészt orvosi utasítás nélkül önmagadtól szedni vasat nagyobb kárt tud okozni, mintha hinnél az orvosnak. Ha nem hiszel a kezelő dokinak, akkor kérj másodvéleményt, de autodidakta módon ne dönts olyan kérdésben, amiben laikus vagy.

jan. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Vény nélküli cuccokban nincs sok vas, valószínűleg nem lenne bajod tőle. Ha tényleg hiányod lenne, sokkal nagyobb dózist írnának fel. De szerintem jobban jársz, ha egy kicsit több húst eszel, esetleg a vasforrások mellé eszel c-vitamin tartalmú dolgot.
jan. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ha nem mondják akkor ne szedd.Nekem amit nem mondanak az orvosok azt nem szedtem.Pl sose szedtem magnéziumot egész terhességem alatt, míg mások szedték. Nem írják ki, ne szedd. Nekem a vasam a 20.héten nagyon alul volt. Aztán irtak ki 1 szem vasat naponta.Majd a 30.héten épp hogy az alsó szint felett voltam.Innentől szedek napi 2x vasat.
jan. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosodat, vagy valami olyan orvost, akiben megbízol, addig ne szedj semmit.

Nekem is csökkent az amúgy magas vasam a terhesség vége felé, erre a dokim felirt Maltofert. Egyéb ügyből egy hét múlva mentem hozzá és elmondtam, hogy székrekedésem van a vastól. Megnézte az előző leletemet és kiakadt, hogy ki volt az a marha, aki nekem erre az értékre vasat írt fel, mire közöltem vele, hogy ő, alig egy hete. Erre annyit mondott, hogy ha akarom szedjem tovább, ha akarom hagyjam a csudába, nagy baj nem lehet egyikből se... Na ezzel aztán ki voltam segítve! Én vegül nem szedtem és minden rendben lett.

jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sem szednék orvosi kérés nélkül,de 1# ne túlozz már,mindenfélét terhesen..:D Ja hát végül is ez egy erős vényköteles gyógyszer,mint a Xanax. :D


Viszont aki azt írja,hogy egyen több olyat,amiben sok vas van. Nos,én az első terhességnél tolhattam a világba az ilyen ételeket,az én nőgyógyászom már félidőnél ha ennyire csökkent bizony beállít vasra,mondván "ez még most fog jobban lecsökkenni". Igaza is van,még a napi 1 mellett is csúszott lefele,anélkül el se tudom képzelni,végül már 2x kellett,de így is kellett vénás vaspótlás a szülés után 1 hétig naponta. Most a másodiknál már az első trimeszterbe is csökkent volt,de mondta hogy még erre ne,de nem kizárt,hogy megint fog kelleni. Most a félidősnél még kevesebb lett.

jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!