Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 27 hetes kismama vagyok es a...

27 hetes kismama vagyok es a terheléses cukrom magas lett: 11.9.150ch diétára fogtak es mérem itthon a cukromat. Sokszor felmegy 8 körüli értékre, pedig betartom a ch mennyiséget. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

2019. szept. 20. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kell idő, amíg beall. Általában 1 2 hét mire meglatod mire hogy reagálsz, mert addig több ételt ki kell próbálni. Mikorra rendeltek vissza? Nálunk a tanácsadás után mondták, hogy 2 hét múlva egész délelőtti mérés lesz, be kell menni (bemesz reggeli előtt mérés, reggelizel, 1 óra múlva saját meroddel mersz utána vesznek vért.. Tízórai szintén ez.).


Ha a diéta valatoztatasara se javul akkor sajnos inzulint adnak. De valamelyik kórházban már rögtön inzulint adnak, ha az első dietazos időszak után se jó...

2019. szept. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sok a cukorbeteg a családban és az a tapasztalat, hogy ugyanarra az etelre is másképp reagálnak. Pl. anyukám cukra nagyon felmegy a tk. tésztától is, de a durumtol nem. Ezt sajnos ki kell tapasztalni ami azért nem egy-két nap. Szóval lehet, hogy betartod a ch mennyiséget, de pl a tej van akinek nagyon feldobja a cukrát, van aki kizárólag ch csökkentett kenyeret tud enni. Van aki simán eszik gyümölcsöt. De Pl mamám simán tud szilvát enni a paradicsom meg felviszi a cukrát. Nem olyan egyszerű ez, ahogy a papiron van...
2019. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A Honvédba kell mennem szerdán, de nem moondták hohy mérni fognak. 10re kell mennem. Sokszor eszem ugyanazt, de mégis más és más az érték. Már nem bírom ezt, kivagyok ettől készülve pedig tudom az sem jó, ha túl aggódom. Nagyon féltem a babucit. Kicsit több a magzatvizem abból következtettek a cukorra. Utána a terhelés valóban igazolta magas cukrot.
2019. szept. 20. 17:52
 4/13 A kérdező kommentje:
Egesz nap ezen kattogok, folyton éhes vagyok. Jó lenne tudni más hogy tud ezzel együtt élni....
2019. szept. 20. 17:53
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor lehet inzulint fogsz kapni :( de hidd el az jobb, mintha nem kapnál és baj lenne.. Egyél sok húst, az csillapítja valamennyire.
2019. szept. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Jajj ne aggódj ennyire. Nem lesz semmi baj. Egyél natúr hust/halat salátával sajttal. Azzal jól fogsz lakni. Ha nagyon ingadozol kapsz inzulint. Nyugi, nyugi. Tényleg vigyázni fognak rad. De ha esetleg kételkedsz, akkor keress egy jó dokit akit ajánlanák a környékeden.
2019. szept. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, hogy így nyugtattok. Most találtam egy oldalt, az ebédet onnan rendelem jövő héttől. IR eseknek 160ch menük vannak. Remélem beválik.
2019. szept. 20. 18:33
 8/13 A kérdező kommentje:
Eszek sok salátát, de azzal meg az a bajom, ha nem viszem be ebédre az 50ch az is baj. Szóval vicc már ez az egész.
2019. szept. 20. 18:34
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként 3dik gyerköc lesz, soha a családban nem volt cukros beteg. :( A 12.héten szurták is a hasam. A lepényből vettek mintát, szóval jó lenne már egy kis nyugi....
2019. szept. 20. 18:40
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem. Nagyon nehéz valakinek ez, akinek meg csak cukros sincs a környezetében 😕 de hidd el hamar elrepül az idő. Megszülsz és fellélegezhetsz. De azért a jövőben is figyelj majd az étkezésre, ha nem is vasszigorral, mert sajnos a terhességi cukrosok hajlamosabbak a cukorbetegségre.

Kitartás. Hamar megszokod mit hogyan. Egyébként ebéd tipp. Ch csökkentett toast kenyérből csinálj a salátádhoz vajas pirítóst. Annyi szeletet, amennyi ch kell még.

2019. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!