Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Preeklampszia ismétlődése?

Preeklampszia ismétlődése?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek. 28 éves anyuka vagyok, kisfiam 26 éves koromban született, 34.hétre. A koraszülés oka preeklampszia volt (bár a laborértékek nem utaltak rá) 30.héttől nem fejlődött a baba, kevés volt a magzatvizem, ezért döntöttek úgy az orvosok, hogy nincs értelme tovább bent tartani, 1,5 kilóval született.

Bàr hálistennek makk egészséges, nagyon rosszul éltem meg a történteket, akkor úgy éreztem nekem több gyerekem nem lesz. Viszont a férjem nagyon szeretne még egyet és igazából én is,a fiamnak is nagyon szeretnék egy testvért, de rettenetesen félek belevágni, úgy érzem ha mégegyszer nem tudnám ezt végig csinálni, illetve attól is tartok, hogy nem lesz egészséges a baba. Mind tudjuk, hogy az alacsony születési súly és a koraszülés milyen veszélyeket tartogat.

Aki hasonló cipőben jàrt, hogyan alakult a második terhessége? Megismètlődött a probléma? Tudom, hogy vannak a megelőzésre gyógyszerek, de hát nyilván az sem garancia.



jan. 18. 00:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első volt toxémia. Második harmadik sima magasvérnyomás.



Van vérvizsgálat ami megmondja van e esélyed újabbra.

jan. 18. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1#-es Van rá szűrés,de az általában magas annak,aki már volt és igazából megelőzni azzal sem tudod,sajnos. Kérdező, nálunk majdnem a 36. héten volt az elsőnél, nálunk súly, magzatvíz rendbe volt,vizelet is. Nekem a vérnyomás ugrott ki 150-160-ra és a vérvételem szállt el meg rosszul voltam. A második vérvételem rosszabb lett aznap és a dokim cselekedett inkább. Szerencsére nem lett semmi bajunk. Én ugyanannál a dokinál viszem,aspirin protectet kell szednem. Még csak félidős leszek,ami más most,hogy az előzőnél ilyenkorra rengeteget híztam,vizesedtem, és a vérnyomásom se volt ilyen alacsony,mint most. Most egy kg-t. De ez sem jelent semmit. Vizeletet, vérnyomást nézem folyamatosan és próbálok nem ezen agyalni. Van fbn jó csoport,ott igazából hasznos dolgok, történetek vannak. Megelőzni nem tudják.
jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezzel tisztában vagyok. Én nem végeztettem el, feleslegesnek tartom, mert megelőzni úgy sem lehet.


A harmadik gyerekemnél volt kiakadva az egyik orvos, mi az, hogy nem végeztettem el, milyen felelőtlen vagyok bla bla bla.

Kérdeztem tőle, meg lehet előzni? Nem.

Akkor meg? Ezért fizessek? Vagy kialakul, vagy nem. Tudni ellene úgy sem tudok, az aspirin protect se csodaszer.

jan. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3# Igen, sajnos. Mondjuk végtelen szomorú,hogy 2024,de ennek még mindig nem tudni az okát vagy ellenszerét. Te nem féltél a második,harmadiknàl? Nekem ez az utolsó,de a 20-30 hét között lerágom a körmeim is majd. Programcsászàrral jött a 2,3?Bocsi,off
jan. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Eltudod küldeni a facebook csoportot? Csatlakoznék. Akár privát üzenetben is átküldheted.

Nekem is az aspirint mondta az orvosom és ezt a vérvizsgálatot, hogy megnézzék mennyire vagyok hajlamos rá. De hát azzal tényleg nem fogok sokra menni.

Nagyon bánnám ha nem lenne második gyerkőc ez miatt, de hatalmas a kockázat, úgy érzem :(

jan. 18. 19:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!