Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az első szülésnel fájás...

Ha az első szülésnel fájás gyenge voltam, mármint fájt az rendesen de nem nyílt méhszáj megfelelő gyorsasággal és oxitocin kellett 8 órán át, akkor a masodiknal is valószínű hogy ez lesz?

Figyelt kérdés

jan. 21. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
jan. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Nem. Az elsőn is 99%, hogg nem kellett volna, csak türelmetlen volt az orvos.
jan. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül. Nekem az első szülésem 24 óráig tartott, nyögvenyelősen, alig akart haladni.

A második mindennel együtt volt 5 óra, és a végére annyira felgyorsult minden, hogy a doki épp csak beesett az ajtón és már állt is, hogy elkapja a gyereket.

jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A testvérem az elsővel fél napig kapott oxitocint, kb úgy nézett ki, hogy sose fog megszülni, a másodikkal meg 7-kor ment be a kórházba és 10-kor szült, oxitocint és minden nélkül.
jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Nekem az elsőnél fájásgyengeség volt. Legalábbis ők azt mondták 22 órával az kezdete után is, hogy ez a helyzet. Én meg már a világomat nem tudtam, annyira fájt (nem kaptam oxitocint). Tartottam is a másodiktól, hogy ha az volt a gyenge, akkor milyen lehet az igazi fájás? Na, a másodiknál az olyan lepkefingnyi kis gyenge valami volt, hogy nem gondoltam, hogy már vajúdok. A kitolás előtt negyed órával kezdett gyanús lenni. Már indultunk volna, amikor eldurrant a magzatburok és jöttek a tolófájások. Nem sokon múlt, de beértünk.
jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

KÖszönöm nagyon megnyugtattatok. :) :)

Nekem este 6tól voltak 5percesek reggel 7ig, de ez idő alatt 1ről 2 ujjnyira sikerült tágulni, pedig eléggé fájt tényleg a gép is mérte hogy erősek fájások. Na aztán jött repesztés és oxitocin és onnan, hogy bekötötték én úgy éreztem hogy meg fogok halni, nem képletesen hanem komolyan. 9 órával később lett meg a baba, de nekem az addig magasnak hitt fájdalom küszöbömben eléggé megingott a hitem XD. Azóta volt már balestem, műtétem de esküszöm szülés óta nekem semmi se fáj :D . Szóval bármit IS megtennék hogy ne kelljen oxitocin...anno sem siettem volna még 5 percesekel se be, de sajnos addigra meg volt estére a "behívom" indításra szóval akár elindult akár nem be kellett mennem mert már 42. hetet töltöttem.

jan. 21. 20:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnél nekem is burokrepesztés és oxitocin volt. 17 óra vajúdás után lett meg. A másodiknál sokkal elviselhetőbb volt a fájdalom és minden nélkül 7 óra volt, és szintén tolófájásokkal estem be a kórházba, mivel a több órás 10 perces fájások után hirtelen lett 2db 3 perces és elöntött a magzatvíz. Itthon 10 perc alatt összekaptam magam, kórházban 2.40-kor vettek fel és 2.55-re megvolt a fiam.
jan. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél 12 óra volt a szülés. Oxitocyn, méhszáj lazító injekció, minden is volt. Nagyon lassan és nehezen tágultam. El sem tűnt teljesen a méhszáj, mikor a lányom elindult, szét is szakadtam elég szépen.

A második szülésem gyors volt, akadálymentes, nulla beavatkozással.

jan. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!