Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik Trisomy legyen?

Melyik Trisomy legyen?

Figyelt kérdés

Trisomy tesztet csináltatok, csak bizonytalan vagyok, hogy az alapot vagy az egyel nagyobbat válasszam.

Az alap 3 kromoszóma rendellenességet néz, a másik csomag ezeket kiegészítve nézi a nemi kromoszóma eltéréseket. Megérne azt kérni (kb 20eFt több) vagy ezek a nemi kromoszómák már már annyira ritkák, hogy pénzkidobás?

Vélemény? Esetleg saját tapasztalat?


jan. 22. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Én hasonló dilemmában vagyok, azzal a különbséggel, hogy az alapot vagy a legnagyobbat. A másodikat kapásból kizártam. Megmondom, miért. Utána jártam, hogy mik azok, egyrészt marha ritkák, másrészt nálam egyik se ok a terhességmegszakításra. 2 fiút, 2 lányt érint. Tehát valójában 2 plusz betegséget néznek. Abból a fiúnál például az egyik olyan, hogyha nincs ez a teszt, soha az életben nem derül ki, hogy van bármi baja. Nem ölném meg a gyerekem, csak azért, mert egy kicsit magasabb a tesztoszteronja🤣
jan. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha utána jártál, és jártasabb vagy benne, akkor írnál a legnagyobb csomagról, hogy ott mit néznek, véleményedet róla, miért dilemmázol stb? :)
jan. 22. 12:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, azt még nem volt időm átnézni, mert abban rengeteg van. Ember legyen a talpán, aki végignézi. Azon az oldalon csak pár példát írtak, azokat elolvastam, de a többire külön rá kéne keresni.

Én a korom miatt dilemmázom és igazából főleg az lenne a döntő, hogy azok közül mennyit néznek, ahol az idősebb kor jelentősen növeli az esélyét. Mint pl.a down. (Amiatt kérem az alapot biztosan.)

Én most egyelőre jegeltem a témát, mert nekem amúgy is kell mennem a korom miatt genetikai tanácsadásra és előbb megvárom az uh.-t, aztán meglátjuk a tanácsadáson mondanak-e valami okosat.

#1

jan. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg semmi sem indokolja, a korom sem, 12. uh sem, de tudok olyanról aki fiatalon szült és csak szülés után derült ki a Down. Megnyugtatás miatt szeretném.
jan. 22. 12:54
 5/11 anonim ***** válasza:

A nemi kromoszóma ahogy az egyes is írta azért felesleges, mert teljes életet lehet velük élni. Én is pont ezért csak az alap trisomyt csináltattam.


A 4 nemi rendellenesség közül a Turner szindróma a legsúlyosabb, annak olvass utána, ha az neked sem ok a terhesség megszakításra akkor felesleges a középső csomag.

jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%

#4! Igen, sajnos egyre gyakoribb, hogy fiatalnál születik down baba, pont azért is mert mi öregek már szűretünk. Pedig egyáltalán nem arról van szó, hogy fiatalnál nem lehet. A te helyzetedben akkor viszont, ha nincs ismert genetikai betegség a családban, biztos, hogy csak alapot kérnék. (Ha a 12.uh.jó, akkor lehet, hogy azt se, de semmiképpen nem beszélnélek le róla, mert aki megteheti, én azt mondom, csináljon.) Legjobb lenne, ha ingyenes lenne mindenkinek, de olyan sose lesz☹️

#3

jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően a másik 3 ami alap is annyira ritka.. oké hogy a kromoszómatrnfellenességek közül a leggyakoribb, de én ha már 2-300ezret költenék erre, akkor mindent nézzenek meg.

Nálam a 12.heti uh-n és kromoszóma szurésen is mindent rendben találtak, alacsony kockázattal, így nem kérünk további genetikai vizsgálatokat. Ha úgy éreztük volna hogy kell, akkor nem válogattunk volna. Nézzenek meg mindent.

jan. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
18%

Meg tudnák mondani a nagyokosok, hogy mi nem hasznos a válaszomban vagy csak színvakok?

#6

jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

de én ha már 2-300ezret költenék erre, akkor mindent nézzenek meg.


A Trisomy alap ára 129e, a legnagyobb 220 körül. Azért az már nagy eltérés.

jan. 22. 13:52
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

Jó én belevettem az összes ilyen tesztet, nifty. Trisomy, tobbszázezres tételek.

De ha már ki akarok zárni mindent, akkor nézzenek meg mindent. Mivel mi úgy voltunk hogy ha nem ajánlják kifejezetten, hogy tovább menjünk, nem csinaltatunk, de ha 220 akkor annyi, hogy nyugodtak legyünk.

jan. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!