Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan oldal, ahol össze...

Van olyan oldal, ahol össze van gyűjtve, hogy a nipt tesztek által vizsgált eltérések milyen arányban fordulnak elő és milyen tüneteket okoznak?

Figyelt kérdés

Nyilván arra érdemes szűrni, ami miatt elvetetné az ember a babát. Dawn, Edwards, Pataura egyértelműen szeretnék szűrést, de a többire jó lenne tudni pontosan mit okoznak és milyen gyakoriak, megéri-e kifizetni rá plusz 100.000 Ft-ot.

Prena, nifty honlapján nincs semmi érdemleges, csakhogy ők aztán szinte mindenre szűrnek...


(A nemi kromoszóma eltérések tudom mit okoznak, csak arra pl nem csináltatnék szűrést, mert ilyen rendellenességgel amúgy is megtartanánk a babát.)



2023. ápr. 6. 21:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én anno felcsaptam Google barátomat, és egyesével rákerestem a betegségekre, amiket vizsgálnak. ott van írva előfordulási arány is. Niftyt csináltattunk. Annyira nincs sok betegség, hogy megterhelő legyen mindnek utána olvasni. Max fél óra volt...

mind kromoszóma eltérés okozta betegség, szóval nem teljesen értem ezt az utolsó bekezdésedet.

Emlékeim szerint egyébként ritka betegségek, de mind szívás... mi nem tartottuk volna meg ha bármire pozitív lett volna. dolgoztam sni-s gyerekekkel, nem tudnám vállalni. főleg hogy errefelé kevés a fejlesztési lehetőség is.

2023. ápr. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyesével megkerestem.



Nálam csak a Prena jöhetett szóba. ( ikerterhesség)

Hordozhatóságit nem kértünk mellé így 230e volt



A nemi kromoszóma rendellenességek is nagyon durvák tudnak lenni.

A későbbi teljes élet hiánya mellett.

Mi alapján nem érdekel titeket?

2023. ápr. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lombikoztunk, de 2 lombik között spontán lettem terhes. Ettől függetlenül lehetséges hogy ez az egyetlen esélyem arra, hogy saját gyerekem legyen, szóval nálam nem úgy megy ha ő kicsit is beteg elvetetem aztán következő hónapban csinálunk másik egészségeset.


Egyrészt a nemi kromoszóma rendellenességekről tanultunk biológia órán, másrészt utána olvastam, mert tartottam tőle, hogy esetleg a férjem Klienefelteres lehet bizonyos testi adottságai miatt. (szerencsére nem)

Egy Klinefelter vagy egy Turner szindrómával teljes életet lehet élni, ha elsőre teherbe estem volna akkor sem vetetnék dl egy babát azért, mert alacsonyabb/magasabb/dundibb lesz az átlagnál és meddő lesz.

Olyan is előfordult, hogy ezeket csak meddőségi kivizsgálás során veszik észre, magyarul huszonvalahány évet leél úgy valaki, hogy nem is tud róla, hogy beteg. Lehet van aki ilyen miatt is képes lenne elvetetni egy babát, de én nem.

2023. ápr. 7. 07:12
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Most én pl a nemi kromoszómák duplikálásáról gondoltam…



Viszont azért érdemes elgondolkodni…

Downosként is akàr lehet teljes életet is élni.


Hol húzod meg a határt a “nagyon szeretnék saját gyereket” “kicsit beteg azért lehet” közt?


Pl nekem most az ikrekkel úgy volt, hogy ha velük van valami, akkor nem tartjuk meg. És több terhességet már nem vállalok.

Szóval pontosan tudom mivel jár ez a lemondás.


Én így húztam neg a határt.

A sajàt vágyaimat félretéve.

( nem alkotok véleményt a tiedről, csak magadban/ magatokban kell lerendezni)

2023. ápr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok. emlékeim szerint ezeket pont nem is nézi a nifty pl.

A betegség súlyosságát viszont pont nem tudhatod egy genetikai vizsgálatból. downosként is lehet teljes életet élni, és rámehet mindenetek, mint a pároddal a kapcsolatotok, anyagiak, barátok, plusz ugye a lelki teher, hogy azért csak beteg a gyerek, a folyamatos aggódás... felemésztheti az anyát is ez az egész... én ezt nem vállalnám. de nyilván a határ mindenkinek más.

2023. ápr. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!