Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babamozi után szinte egyből...

Babamozi után szinte egyből genetikai ultrahang?

Figyelt kérdés
29.hétre kaptunk időpontot babamozira, de ugye ott körül van a 3.genetikai ultrahang is. Ti hogyan csináltátok? A saját orvosomhoz is 32.héten kell mennem terhesgondozásra, Ő is szokott egy gyors ultrahangot csinálni. Ez így összesen 2-3 héten belül 90 ezer ft, amit őszintén kicsit soknak érzek. Ti hogyan csináltátok ezeket a vizsgálatokat? (Tudom a babamozi nem vizsgálat lényegében, de ott is részletesen néznek mindent.)
jan. 24. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Babamozin korábban voltunk, terhesgondozásra pedig államiban jártam, nem külön volt a genetikai UH hanem a terhesgondozó orvos csinálta.
jan. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is kb. ilyenkor voltam babamozin, az utolsó genetikai UH-ra meg pont az állami orvoshoz mentem (a másik kettőt erre szakosodott magánrendelőben csináltattam), a saját dokimhoz meg ezektől függetlenül mentem.
jan. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, hogy a 3.genetikait államiba csináltatnám, bár eddig csak rosszat hallottam az itteni sztk-ról, de egyszer csak elviselhető.
jan. 24. 14:57
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
Mi a kérdés? A babamozi kihagyhato
jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok, engem pont a magándoki küldött "akkreditált intézménybe" a 3. genetikait megcsináltatni, mondván több szem többet lát (plusz azt is mondta, hogy ha esetleg bármi probléma lenne a babával, akkor szülésnél nem tudnának másra mutogatni ujjal...).

A sima sztk terhesgondozásról amúgy nálunk sem mond jót senki, de az ultrahangokat egyébként pont jól szokták csinálni, és még a szonográfusok is rendesek.

Nekem amúgy ez az utolsó genetikai volt a legkisebb súlyú, persze izgultam, de valahogy úgy voltam vele, hogy ha itt valami baj derül ki, akkor már úgyse nagyon lehet kezdeni vele semmit szülésig, ha meg egy eltérés rejtve marad, az úgyis kiderül pár hét múlva...

jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én havonta járok magandokihoz de a 3 kötelező ultrhangot azt abba a kórházba csináltam ahol a dokim a főorvos, ő mondta hogy ott csináljam úgyhogy azt legalább nem kellett kifizessem.
jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
65%

Én mindent sztk-ban csináltattam, babamozin meg nem voltunk... 0Ft


Rajtad áll, hogy mire mennyit költesz.

jan. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

3. trimeszteri UH-n kb. csak lemérik, hogy normálisan fejlődik-e, meg nagykából megvan-e mindene. Ezt a babamozin is megcsinálják.


De egyébként nyilván a bababmozi az, ami kényelmi dolog, az ultrahang meg szakmai indokból van, tehát nyilvánvaló, hogy a babamozit lenne a logikus lemondani.

jan. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
A babamozi csak szórakozás. Nem fontos.
jan. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Nekem is volt, hogy 90-re jött ki egy hónapom, de amikor gyereket válalunk nyílván ezzel tisztában voltunk, hogy vannak költségek. Én ezekre félretettem, hogy ne 1 hónapba kelljen a fizetésből megoldani. A babamozit tudod lemondani, sokkal később annyira már nem ajánlják, mert a baba már nem annyira látszik, kicsi a helye. Ezt neked kell eldönteni vagy tényleg max a genetikait államiban csináltatni.
jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!