Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más megkapta már a decemberi...

Más megkapta már a decemberi táppénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! December második heti táppénzt nem kaptam meg, illetve leadtam a CSED igénylést 28 nappal korábban (31re vagyok kiírva). Az utóbbival annyi infóm van, hogy átvette a helyileg illetékes kormányhivatal, de a táppénz azóta sem érkezett meg.

Hallottam, hogy valami rendszer átállás van nekik, na de azért mégis.


Érdemes telefonálgatni már szerintetek? Vagy van esetleg más is aki nem kapta meg és így év elején ez a csúszás “normális” lenne? Az OEPet kell hívnom? A munkahely nem kifizetőhely.


Köszönöm szépen!


jan. 29. 07:51
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

dec 15-16án voltam tp-n.

Igaz nem saját jogon, hanem a gyerek volt beteg.

A lényegen nem változtat.


Bérszámfejtő vagyok, így van egy kis rálátásom is a dátumaimra.

Dec 21.-én adtam le a tp igénylőmet. Január 18.-án jött a visszajelzés, hogy befogadták. jan 25.-én azaz múlthéten utalták ki.


Dec 15el megváltozott az igénylés leadásának módja. A December kb elesett. Emiatt ez a nagy csúszás.

jan. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanebben a cipőben voltam! Telefont nem veszik fel, feleslegesen hívod őket, emailre nem reagálnak. Én január 9-én adtam le a táppénzes papírt dec. 12 és január 9 közti időszakra, 26-án rákérdezett a munkahelyem, hogy egyáltalán beérkezett-e, mert ugye 8 napjuk lenne a kifizetésre. De nekik se vették fel, annyi volt a szerencsém, hogy valami ismerőse a MÁKnál dolgozik a gazdaságisunknak és messengeren ráírt, hogy nézzen már utána. 26-án azt mondta, minden papír beérkezett, de még az utalásokkal nem járnak december 12-nél...

Most jött amúgy az utalás kb egy negyed órája.


És igen, új a rendszer, aminek a felhasználását állítólag nem tanították be nekik, de ezt azért nem hiszem. Úgy tapasztalom, hogy a kismamák tartós táppénzén sokat szeretnek ülni.

jan. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint sajnos ez viszonylag normális. Megértem egyébként, nyilván nem a dolgozók hibája, csak azért az ember várná már a pénzét 😅😅

Köszi meg egyszer!

jan. 29. 08:34
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
Dec. 19-29 időszakra szóló tp-t 01.11-én szamfejtették nálunk, aznap el is utalták. Kifizetőhely.
jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

4!

De ne keverjük a kifizetőhelyet az oeppel.....

szezon a fazonnal.


A nemkifizetőhely az oep-nek elküldi az adatokat, azt az oep feldolgozza, utal.

A kifizetőhely megelőlegezi a tp-t, kiutalja a munkavállalónak a következő számfejtésnél, majd ő utólag magának igényli meg ezt az összeget az oep-től.

jan. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Szia. Én bérszámfejtéssel, táppéznigénnyel is foglalkozom. Az OEP rendszere gyakorlatilag összeomlott az átállással. A 1811 központi számon tudsz érdeklődni, azt felveszik egyelőre és az igényed státuszát is látják. De ha gond van, konkrétat nem tudnak mondani.
jan. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!😊
jan. 29. 13:30
 8/9 anonim ***** válasza:
6# nekem a központi számot se vették fel, kicsöng és annyi.
jan. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Egy az, hogy nem tudnak haladni a rengeteg beérkező érdeklődő e-mailektől és telefonoktól, a másik meg, hogy nyilván nem fognak 1 hónap alatt úgy haladni a feldolgozással egy vadonatúj programmal, mint azzal amit már 23 éve használtak ezidáig, ráadásul 1 hét közigazgatási szünet is volt december végén. 8 nap az 8 nap értem én de ha egyszer nem értenek hozzá nyilván lassan halad.
febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!