Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a az élvezetes a terhességben?

Mi a az élvezetes a terhességben?

Figyelt kérdés
Nyilván szinte minden várandós nő alig várja, hogy meglegyen a gyerek, mindig azt hallom élvezzem ki a terhességet, meg az milyen jó stb. Hát én alig várom, hogy ne megszüljek, pedig csak 15 hetes vagyok. Terhesség eleje óta tiszta takony vagyok, gyógyszert nem szedhetek rá, nem mindegy mit eszek vagy mit iszok, extrán kell hogy diétázzak, a hasam sokat fáj és puffad, és szinte minden héten jelenésem van valahol (háziorvos, nőgyógyász, védőnő, vérvétel) Mi ebben a jó? Más is nyűgnek érzi néha a terhességet mint állapotot?
jan. 31. 13:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nagyon jól telt, nőtt a hasam, aztán kezdett mozgolódni a baba. Nagyon klassz volt minden, nem voltam beteg sem.

Kitartást Neked!

jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
82%
Amikor nem ezek vannak, akkor élvezetes :D
jan. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%

Más nem náthás a terhessége alatt. Vagy egyébként sem szedne náthára gyógyszert (én sem).

Más nem görcsöl ennyit az étel-ital fogyasztásán. Itt a gyakorin is heti rendszerességgel bukkannak fel blőd kérdések, hogy "Igaz-e, hogy nem ehetek ezt-azt-amazt, mert az interneten azt olvastam, meg a sógornőm barátnője azt mondta...."

Diétázni miért kell? Csak a terhességi cukorbetegnek kellett az ismeretségi körömben.

Orvoshoz persze menni kell időnként.

Ill. van, aki megszenvedi, pl. tartósan hányingerrel küzd vagy éppen székrekedéssel.

Szóval egy pillanatig se mondom, hogy nem járhat kellemetlenséggel, vagy nem élheti meg valaki nyűgként. De nem mindenkinél van így.


Ugyanakkor sokan a terhesség 4-5. hónapjától betegállományban vannak. Van idejük magukra, tudnak tornázni, tudnak a pocaklakójukra figyelni, ahogyan időnként mocorog, máskor meg csöndben elnyugszik.

jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
79%

Engem az zavar benne, hogy a gyomromat elnyomja a gyerek, aztán ha a minimálisnál többet eszem, akkor az fájdalommal jár.

Ezen kívül szerencsére nincs problémám, de már néha ennyi is elég, hogy a végét kívánjam.

Amikor viszont nem zavar a gyomrom, akkor minden szuper.

jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%

Én például szerettem érezni ahogy rúgtak, miután kijöttek már nem örültem, ha a pelenkázón mellbe rúgtak.

A kismama ruhák is kényelmesek voltak, végre az alakom se foglalkoztatott.

Sokkal kevesebbet fáztam (gondolom a hormonok).

Azt én se élveztem, hogy terhesen igen megcsappant a beszedhető gyógyszerek száma, bár ez a helyzet a szoptatással se sokat javult.

jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nekem pedig a pozitív teszt óta visszatérő náthám van, az orrom 0-24ben be van dugulva. Azért kell diétáznom mert ir-em van, es a gdm szinte garantált ezáltal!
jan. 31. 13:55
 7/26 anonim ***** válasza:
67%
Élvezd ki, mert utána még rosszabb lesz :D Nem ám, de amúgy a rossz dolgok ellenére is érdemes kicsit kiélvezni. Én pl szintén 15 hetes vagyok, az első trimesztert szinte végigaggódtam, szerencsére rosszul nem voltam, viszont kicsit bánom hogy nem tudtam kiélvezni
jan. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%
Hiába tervezett várt mindkét gyerekem, a terhesség nyűg volt. Nem élveztem egy percét se, mivel minden bajom volt.
jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
81%

Sok nő sokféle képpen éli meg. Nyilván a hányós, rosszullétes részt senki se szereti, azt se, amikor kijon az aranyered, stb. Viszont vannak szép részei, a gombolyodo pocak, ahogy érzed a mozgását...

Én a 36.hetben vagyok, és még örülök, hogy egy hónap előttünk van. Addig is tudok pihenni, és még kielvezni, hogy valaki mocorog bennem. Igen, már fáradt vagyok (van egy másfél évesem is), gyakran fáj a hasam, ha megeroltetem magam, kínoz a gyomorsav, már nehéz megfordulni az ágyban, meg felkelni is, éjjel nem tudok rendesen aludni, hamar kifulladok, stb..

Ennek ellenére én nem várom még a szülést...persze várom, de majd a maga idejében.

jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%

Hány éves vagy?

Az elsőt én is élveztem, folyton babaszobát terveztem, meg billegtem a pocakommal, büszkén.

A második később jött, akkor már szenvedtem végig.

jan. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!