Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes terhes vagyok és a...

Renata1995 kérdése:

19 hetes terhes vagyok és a legutóbbi labor eredményemnél kiderült,hogy a toxoplasma IgG pozitív,az IgM negatív és az anti-Toxoplasma antitest pozitív.Az orvosom azt mondta, hogy a genetikai tanácsadóban mutassam meg az eredményem. Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Olvastam róla és nem sok jót írnak.

febr. 6. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Fura, mert az IgG régebben kiállott fertőzésre utal, ami direkt jó terhességben (alatta már nem kaphatod el). Az IgM utalna friss fertőzésre. A toxoplazma antitest nem tudom, miért van külön felsorolva, tudtommal az előző kettő a toxoplazma antitest.


Tehát ha jól értem, akkor semmi okod az aggodalomra, sőt, épp ellenkezőleg.


Kivéve, ha korábban is nézték és negatív volt. Na akkor tényleg terhesen kaptad el, ami sajnos tényleg bajt okozhat.


Nem vagyok orvos, csak korábban utánanéztem ezeknek.

febr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az anti-Toxoplasma az IgG és IgM együttesen az is pozitív.
febr. 6. 14:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez úgy van, hogy a labor először csinál egy tesztet, ami mind az IgG-re, mind az IgM-re pozitív lesz (ez van toxoplazma antitestként feltüntetve). Neked, mivel van IgG, ez pozitív lett. De ez nem jelenti, hogy IgM is van, hanem hogy vagy egyik, vagy másik, vagy mindkettő. Tehát ha ez pozitív, akkor után külön megnézik, hogy van-e IgM és van-e IgG. Szerencsére nálad az IgG van csak, tehát minden oké.


Olyan laboreredményt biztos nem adnak ki, mint a mesében, hogy van is IgM meg nincs is. Ha ellentmondó eredmény jönne ki, akkor megismétlik azt a mérést, mert igazából nem használják fel a teljes levett vérmennyiséget, tesznek félre ha valami gyanús hogy téves eredmény hogy tudjanak ismételni. Legalábbis láttam már leletben fura eredmény mellett "ismételve" feliratot, ami megerősíti, hogy az nem hiba, hanem tényleg annyi.


De mondom, nem vagyok orvos, pláne nem immunszerológus vagy nem tudom kik foglalkoznak ezzel. Mérnök vagyok, és a mérnöki gondolkodásomnak így logikus.

febr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez azért megnyugtat egy kicsit.
febr. 6. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem ijesztgetni akarlak, de nekem pl. pont az jött ki eredménynek, hogy aktuálisan NEGATÍV a szervezetemben a toxoplazmózis, korábban viszont már átestem a fertőzésen, így az antitest POZITÍV. Erre mondták, hogy a továbbiakban nincs vele gond, mert nem most vagyok fertőzött és többször már nem is kaphatom el. A barátnőmnek negatív mindkettő, ezért folyamatosan ellenőrzik.
febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!