Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok és azt...

17 hetes terhes vagyok és azt vettem észre, hogyha nyugalmi helyzetben vagyok, látom a hasamon a mozgást, illetve olyan pici lüktetést, mintha a szíve dobogna a kicsinek. Más is tapasztalt ennyi idősen hasonlót, vagy csak beképzelem magamnak?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 14:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Alkat kérdése, akár lehet is, hogy már látsz valami mozgást. De az is biztos, hogy az ember terhesen képzel ezt azt:-) De ez persze nem baj:-)

Én csak huszonpárhetesen láttam kívülről a mozgását

2009. jan. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne hari, de szerintem csak beképzeled magadnak. A kismamik átlag 16-20 hetesen érzik meg először a baba mozgását. És az egyelőre nem egy erőteljes mozgás. Bélmozgáshoz hasonlítják. Szerintem egyelőre még nem láthatod, hogy mozog a pociban a baba, max érezheted. A szíve? Na az szerintem tuti nem az. A lüktetés inkább a te lüktetésed. :) Figyeld meg, ahogy a szíved ver, úgy lüktet a hasad. Ez még nem a pici.

Azért ne add fel. Én is szoktam figyelni a pocaklakóm. :) Egyelőre csak nagyon ritkán észlelek mocorgást odabentről, de akkor tuti boxol. :)

Boldog babavárást!

18 hetes kismami

2009. jan. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a szívdobogását látom a hasamon, amikor hanyatt feküdtem, izgatottan mutattam a férjemnek (aki biológus),ő meg csak nevetett, hogy az az én hasi artériám.

Szerintem nemsokára érezni fogod a mocorgását, türelem :-)

34 hetes

2009. jan. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A lüktetés az tényleg hasi artéria, de a mozgást mi is látjuk, érzékeljük. 22 hetes kismama
2009. jan. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én nem állítottam, hogy nem láthatja egy kismama a mocorgást. :) Csak később. Nem 17 hetesen. Csak azt mondom, hogy a pici szívverését nem láthatja.

A 18 hetes kismami

2009. jan. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!