Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a menete a genetikai...

Mi a menete a genetikai vizsgálatoknak? Szerintetek legközelebb is ide menjek vissza?

Figyelt kérdés

18 heti genetikain voltam nemrég, magánban, az első is magánban történt csak az másik városban, ott 35. Ezer forintot fizettünk a 12. Heti genetikain, ott is minden rendben volt, a minőség nagyon jó volt, mindent elmondtak a babáról, mindenèt lemérték. Majdnem folyamatosan beszélt a csajszi aki vizsgált.


Na most a 18. Hetnél máshol voltunk mert nem szerettünk volna megint 35 ezret fizetni, és mivel az nagyon messze is van meg dombon és még lépcsőzni is kell ezèrt nem akartam megint oda menni mert már a 12. Hetinél is fárasztó volt.


Itt az új helyen 20 ezret fizettünk meg csak fél óra sétára volt. Időpontos is volt mint az első mégis másfél órát várattak mikor időpont előtt már 20 percel ott voltunk, nem is az az orvos vizsgált akihez mi kértük magunkat.

Lehet az én hibám is de, mikor kérdezgettem a babáról alig válaszolt, meg azt mondta ott még nem tartunk majd megnézzük azt is, meg majd mondja stb. Hàt végül nem mondta. Azokat mondta, hogy megvannak az ujjai meg a mindene is megvan amit már tudtam mert 12. Hetin is megmondták, persze én örülök neki hogy ő mindent rendben talált. De hogy nem mondta el mekkora a mérete, hogy a nyaki redő rendben van e, nem is írták a papíromra, se a kiskönyvembe. A nyaki redő is rendben volt a 12. Hetin de nekem ott azt mondták, hogy az is számít mit mondanak 18. Hetin.


Akkor kérdezték, hogy mit mondtak a 12. Hetin mi lesz a neme, mondtam nekik hogy ott azt mondták nagy valószinűséggel kislány, erre rávágta hogy akkor biztos az lesz.


És fájt is ahogy a hasam nyomkodta azzal a izével amivel nézik a babàt most nem jut eszembe a neve de hogy nagyon durván csinálta es utána még órákig fájt a hasam.


Na most lehet csak egyszeri alkalom volt, lehet rossz volt a kedve de a babáról az adatokat nem kéne a 18. Hetin is leírniuk vagy legalább elmondani? Azota is ez nyomaszt.


Akkor az ultrahang képek is elég rossz minőségűek voltak, mert voltak szebb képek is a babáról még is azt adta ahol alig látszik meg halvány az egész.

De ha másik helyre megyek akkor lehet ott mégrosszabb lesz nem?



Oda ahol a 12. Hetit csináltattuk oda nem fogok vissza menni mert 2 óra hossza kocsival, plusz amit sètálni kell fel a dombnál meg a lépcső.



febr. 24. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mondott gondot, akkor nem látott. Tény, hogy nem volt kedves, de sokan nem szeretik, ha közben kérdezgetik. Láttam olyat is, ahol ki volt írva, utána lehet kérdezni. Közben az orvos koncentrált. Tarkóredőt 18.hetesen nem néznek, az az elsőn számít. Persze, hogy számít, mit mondanak a 18.hetin, de nem a tarkóredőről.
febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon értem ezt az egész katyvaszt.

Az, hogy közben nem dumál végig az orvos, szimplán azért van, mert egy genetikai UH marha nagy koncentrációt igényel, nem tud közben fecsegni.

Én is ultrahang vizsgálatokat végzek, és őszintén szólva nagyon zavaró, mikor valaki közben beszél, kérdezget stb.

Majd h befejeztem, elmondom és kész. Ha az orvos azt mondta, hogy mindent rendben látott, az pont azt jelenti, hogy mindent rendben látott. Tarkóredőt meg nem mérünk 20 hetesen, az 12. héten lényeges infó.


Gondolom kaptál leletet, amin rajta vannak a magzat adatai, meg hogy miket vizsgált rajta. Ha nem kaptál, akkor menj vissza és kérj leletet, mert azt kötelesek adni.

febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy tudom ott már nem nézik a tarkóredőt. Egyébként azt szokták javasolni, hogy célszerű ugyanoda menni második genetikaira ahol az elsőn voltál. Én pl a saját orvosomhoz járok
febr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egyrészt a 20e és a 35e forintos szolgáltatás között mindig lesz különbség, ezt azért illik tudomásul venni. Vagy a szakember lesz kevésbé képzett, vagy a gép lesz kevésbé jó, így nem készülnek olyan jó képek. Én mondjuk biztos nem a genetikai uh-n akarnék spórolni, ha már magánellátásba járok, és főleg nem a 18. hetin. De nyilván te tudod.

Másrészről, ez egy orvosi vizsgálat, ahol a magzatodat nézik. Az, akinél én voltam, is olyan néma volt, és olyan rideg, hogy kicsit levert a víz, viszont iszonyatosan képzett, és nagyon alaposan végignézte a kislányomat, tudtam, hogy ha van valami, ami uh-n látható, akkor ő azt észre fogja venni. Ami ugye hiába egy volt egy nagyon modern gép, amin csomó minden nagyon tisztán látszott, akkor is nagy koncentrációt igényelt. És ez volt a lényeg, hogy jól vizsgáljon, azért fizettünk, azért mentünk. A jó képekre, trécselésre, egyebekre ott a babamozi.

Az pedig képtelenség, hogy a méretei ne lennének leírva a leletre, ha mégis, akkor lehet menni csapkodni az asztalt, mert kötelesek adni.

Ja, és igen, tarkóredőt nem mérnek ilyenkor már, nem releváns. Szerintem te félreértetted, amit mondtak neked az első helyen, és nem a tarkóredő méretére értették, hanem a 18. heti uh eredményére összességében.

febr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy félreértettem volna mert direkt arra kérdeztem rá ,hogy a nyaki redő az később változhat e a rossz irányba vagy màr biztos nincs ilyen téren semmi gond, azt mondta rá hogy a 18. Hetin is érdemes figyelni. A 12. Hetin az NT: 1,8 mm


Es egyebkent azert tettem fel neki pár kérdést mert sokan más anyukák azt mondták, hogy kérdezzek tőlük másképp azt fogják hinni engem nem érdekel a baba, vagyis ne csak a namét kèrdezzem.

Elsö babám lesz, de akkor legközelebb inkább csendbe maradok ha ezzel zavarom őket.


A 12. Hetin sokkal tobb adatok leirtak nekem, a kiskonyvembe is bele irtak párat.

A mostanit meg a kiskonyvemet csak átlapoztak, es nem a " 2. UH 18-22.hét"-hez semmit.

Amit a papíromra irtak adatok méretek az ez:

Bpd, fejkörfogat, becsült súly és fl.

Ezen kivul oda irtak, hogy a magzati végtagok normálisak. Mellkas és szívműködés normális. Magzati arc-felső ajak, orbiták normális.

Vérzésre utalo ultrahang jel jelenleg nem látható.

Meg az utolso mensim meg mikorra varjuk a babát. Ja es a szerintük megállapított terhességi kor.



Sokkal kevesebb dolog van rajta mint a 12. Hetin.


Na de legkozelebb türelmesek vàrok, meg rákérdek erre hogy a baba méretét nem irták oda.

febr. 24. 11:59
 6/9 anonim ***** válasza:
65%
Lehet érdemes.
febr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én államiba jártam és a baba adatait ráírták a leletre mi mekkora szóval azért fizetni, hogy rá se írják. DmDe a redőt azt megmondták a 12. hetin nézik akkor releváns. Elég nagy koncentració kell ehhez én megvártam míg végez a doki és figyeltem mert néha közben elmondta mit néz és hogy jó-e az. Utána kérdeztem és mindig mindent alaposan megnéztek. Az hogy nem locsifecsizik nem baj elvégre ez nagy figyelmet igényel. Lehet érdemes lett volna lépcsőznöd, ha az első helydn normálisabban bántak veled ha már fizetős helyre jársz.
febr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a 12 hetesen se mertem nagyon bezélgetni, a doki így is ideges volt, mert a baba izgett mozgott :D
febr. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanoda mentem az első és második genetikaira is, mégis kevesebb dolog van a leleten a másodikon, ez szerintem normális.

Ha baj lenne, mondanák (nálunk vesetágulatot vettek észre, szóltak, küldtek tovább).

A tarkóredő pedig biztos nem releváns már ilyenkor, én pár nappal a betöltött 13. hét előtt mentem az elsőre, és már ott mondták, hogy még épp időben vagyunk, hogy abból tudjunk következtetést levonni.

febr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!